Arhiva

Od Nove godine predsjednik Općinskog suda bit će Damir Ronko

10-12-2015 • 00:00
RVA.hr

Osvojio je samo 0,54 bodova više od aktualne predsjednice Snježane Polgar

Content photo

Osvojio je samo 0,54 bodova više od aktualne predsjednice Snježane Polgar

Na 27. sjednici Državnog sudbenog vijeća, održanoj danas poslijepodne, za predsjednika Općinskog suda u Požegi imenovan je Damir Ronko. On će na dužnost stupiti od 1. siječnja 2016. godine.

 DSV je danas održalo razgovore sa svih pet kandidata od 11 do 13 sati, nakon čega je utvrdilo Listu prvenstva kandidata.

Ronko je predsjednikom postao sa samo 0,54 boda prednosti ispred aktualne predsjednica Snježane Polgar. Treća je po bodovima bila aktualna zamjenica predsjednice Mirjana Madunić, četvrti Ivan Garić, a peta Ilka Leko.

Iako je Damir Ronko imao značajno manje bodova u Ocjeni o obnašanju sudačke dužnosti, članove DSV-a impresionirao je strukturiranim razgovorom i predloženim “programom rada”.

Damir Ronko sin je saborskog zastupnika Zdravka Ronka (SDP).

No, prema tablici koja je objavljena na stranicama DSV-a, zbrajajući stupce dolazi se do brojke od 173,24 boda, a ne navedenih 173,54 boda u zbroju, pa je razlika i manja.

Od Državnog sudbenog vijeća tražili smo pojašnjenje i ispravak podataka, da bi bili sigurni tko je zaista osvojio najviše bodova i je li Damir Ronko budući predsjednik Općinskog suda, s obzirom na malu razliku.