Arhiva

[FOTO] Tonka Pavelić i Matej Jaroš najbolji sportaši Grada Požege u 2019. godini

30-01-2020 • 00:00
Rva

U Gradskom kazalištu Požega sinoć je održana svečana sjednica Skupštine Požeškog športskog saveza u sklopu koje su proglašeni najbolji sportaši, sportašice, klubovi i treneri u 2019. godini po izboru Izvršnog odbora Požeškog športskog saveza, a nakon prijedloga udruga članica Saveza

Content photo
00:00
Content photo
00:00
00:00
Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo Content photo

U Gradskom kazalištu Požega sinoć je održana svečana sjednica Skupštine Požeškog športskog saveza u sklopu koje su proglašeni najbolji sportaši, sportašice, klubovi i treneri u 2019. godini po izboru Izvršnog odbora Požeškog športskog saveza, a nakon prijedloga udruga članica Saveza

U Gradskom kazalištu Požega sinoć je održana svečana sjednica Skupštine Požeškog športskog saveza u sklopu koje su proglašeni najbolji sportaši, sportašice, klubovi i treneri u 2019. godini po izboru Izvršnog odbora Požeškog športskog saveza, a nakon prijedloga udruga članica Saveza.

Najbolji sportaš grada još jednom je Matej Jaroš (Moto klub Požega Promet), a najbolja sportašica je Tonka Pavelić (Gimnastičko društvo Sokol).

Evo što nam je nakon proglašenja rekao Matej Jaroš.

Za Tonku Pavelić ovo je prvi naslov najbolje sportašice u seniorskoj konkurenciji.

Najbolja sportašica grada osvrnula se i na uvjete u kojima rade te najavu o mogućnosti skore izgradnje gimnastičke dvorane u Požegi.

Najbolja muška sportska udruga je ponovno Moto klub Požega Promet dok je najbolja ženska sportska udruga kao i prošle godine Ženski košarkaški klub Plamen Požega.

Za najbolje trenere u 2019. godini izabrani su Željko Lončar (Kuglački klub Obrtnik) i Robert Brkljač (Športski teniski klub Požega). 

Također je dodijeljen tradicionalni Trofej Požeškog sportskog saveza za 2019. godinu jednoj sportskoj udruzi i jednom zaslužnom pojedincu. Za udrugu dobio ga je Boćarski klub Nada. Pojedinačni trofej dodijeljen je Zlatku Krakeru, dugogodišnjem sportašu, treneru i sportskom radniku koj je već 50 godina aktivan u požeškoj gimnastici, plivanju i rukometu. 

Na proglašenju su nagrađeni perspektivni sportaši, najbolji kadeti, kadetkinje, juniori i juniorke kao i najbolji sportaši i udruge s invaliditetom. 

Svečano proglašenje otvorio je predsjednik Saveza Nino Abramović  te naglasio da su Grad Požega i Požeški športski savez kao nositelji projekta prošle godine aplicirali i dobili sredstva iz europskih fondova u visini 800 000 kuna kroz projekt „Zajedno u sportu” koji je pri kraju, a radi se o uključivanju sportaša i osoba sa invaliditetom kroz sport i sportske udruge u što kvalitetniji život te je nabavljena i postavljena oprema koja će pomoći sportašima s invaliditetom.  U radu Saveza istakao je i uspješnu organizaciju ljetne Škole plivanja s 300 polaznika kao i po prvi put organizano “Sportsko ljeto na bazenima”gdje su se djeca i mladi mogli besplatno baviti raznim sportovima s ciljem da ih se makne od mobitela i računala.

Nakon predsjednika Abramovića se u kratkom govoru obratio i požeški gradonačelnik Darko Puljašić koji je pozdravio sve nazočne rekavši da mu je drago da je ponovno među najboljim požeškim sportašima, da se osjeća ushićen i zadovoljan kad vidi požešku sportsku mladost te da je Požega sigurno najsportskiji grad u Slavoniji pa i šire.

Rekao je da će sportska dvorana Osnovne škole Dobriše Cesarića uskoro biti u funkciji te da će se time rasteretiti Sportsku dvoranu Tomislav Pirc na koju je veliki pritisak, a da će i Kanižlćeva osnovna škola također uskoro dobiti svoju dvoranu. Također je dodao da gimnastika i atletika zaslužuju bolje prostore te da će ti sportovi uskoro dobiti dvoranu i stazu kako bi se stvorili uvjeti da i ova dva bazična sporta imaju dostojne uvjete za postizanje dobrih rezultata.

Gradonačelnik se zahvalio svim sportašima što promiču svoj grad, čestitao im na odličnim rezultatima i obećao da će Grad zajedno sa Požeškim športskim savezom i Javnom ustanovom Sportski objekti Požega nastaviti ulagati u sport i objekte. 

Zatražio je od nazočnih sportaša i gostiju veliki pljesak za sve trenere koji rade u požeškom sportu jer su to ljudi koji ulažu svoje vrijeme i ljubav za mali ili nikakav novac. Smatra da je požeški sport na dobrom putu i to ne samo najmasovniji kao nogomet, košarka i rukomet već i svi ostali sportovi. Na kraju je pozvao sve da nastave zajedno raditi, poručio da politiku treba ukloniti iz sporta i pozvao sve da se trude i dalje usmjeravati djecu u bavljenje sportom. 

Laureatima su priznanja dodijelili gradonačelnik Darko Puljašić, predsjednik Saveza Nino Abramović, dopredsjednik Vlado Drkulec te članovi Izvršnog odbora Igor Krizmanić, Dinko Zima, Darko Zovko i Slobodan Manović. 

Za glazbeni dio programa bili su zaduženi učenici Glazbene škole Požega.

 

U kategoriji perspektivnih sportaša nagrade su dobili :

1. Iris Šilobodec – Powerlifting klub Body Art

2. Leon Dokša – Powerlifting klub Body Ar

3. Klaudio Miletić – Powerlifting klub Body Art

4. Anja Obradović – Gimnastičko društvo Sokol

5. Kiara Ivančević – Gimnastičko društvo Sokol

6. Tena Jakoubek – Gimnastičko društvo Sokol

7. Ema Miškulin – Ženski košarkaški klub Plamen Požega

8. Anabela Berger – Ženski košarkaški klub Plamen Požega

9. Marija Orešković – Stolnoteniski klub Požega

10. Nera Vujasinović – Stolnoteniski klub Požega

11. Nika Bunjevac – Stolnoteniski klub Požega

12. Dominik Došen – Moto klub Požega Promet

13. Tia Devčić – Kickboxing klub „Bushido“

14. Dino Potočki – Kickboxing klub „Bushido“

15. Marino Kavedžija – Kickboxing klub „Bushido“

16. Klaudio Kavedžija – Kickboxing klub „Bushido“

17. Karla Bušić – Šahovski klub Požega

18. Ana Karakatić Šahovski klub Požega

19. Kristina Josipović – Streljački klub Požega

20. Karlo Kovre – Nogometni klub Slavonija

21. Domagoj Mesić – Nogometni klub Slavonija

22. Dominik Mesić – Nogometni klub Slavonija

23. Vito Papac – Nogometni klub Slavonija

24. Ekipa Stariji Pioniri Nogometni klub Slavonija

25. Patrik Zima – Nogometni klub Požega

26. Rafael Bešlić – Nogometni klub Požega

27. Josip Jakovac – Nogometni klub Požega

28. Kristijan Tomić – Nogometni klub Požega

29. Lovro Matoš – Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga

30. Filip Bojić – Nogometni klub Dinamo Vidovci Dervišaga

31. Bruno Vuković – Rukometni klub Požega

32. Luka Novinc – Rukometni klub Požega

33. Marko Pisker – Košarkaški klub Požega

34. Ivan Šain – Košarkaški klub Požega

35. Helena Biondić – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

36. Lucija Kuburdžić- Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

37. Lana Biondić – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

38. Mihaela Gelenčer – Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

39. Marta Ereiz – Športski teniski klub Požega

40. Ino Horvat – Športski teniski klub Požega

41. Lovro Pavlović – Športski teniski klub Požega

42. Luka Budimir – Športski teniski klub Požega

43. Ana Katić – Karate do klub Požega

44. Ana Nicol Ferić – Karate do klub Požega

 

U kategoriji kadetkinja:

1. Kristina Maričević (Ženski košarkaški klub Plamen Požega) 

2. Nera Bakić (Kuglački klub Obrtnik) 

3. Klara Janček (Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea) 

 

U kategoriji kadeta:

1. Mihael Heig (Boksački klub Graciano) 

2. Mateo Ivanešić (Nogometni klub Slavonija)

3. Luka Jazvić (Kuglački klub Obrtnik)

 

U kategoriji juniorki :

1. Tea Čavec (Gimnastičko društvo Sokol)

2. Ivona Matanović (Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea) 

3. Lora Ledić (Twirling klub Požega)

 

U kategoriji juniora:

1. Filip Križanac (Gimnastičko društvo Sokol)

2. Robert Bakić (Kuglački klub Nove nade)

3. Gašpar Klarić (Streljački klub Požega) 

 

U kategoriji sportaša s invaliditetom:

1. Željka Peška (Športska udruga slijepih Zlatna dolina) 

2. Pejo Maras (Boćarski klub Nada)

3. Vlado Deanović (Kuglački klub gluhih Vallis Aurea) 

 

U kategoriji seniorki:

1. Tonka Pavelić (Gimnastičko društvo Sokol)

2. Nikolina Raguž (Stolnoteniski klub Požega)

3. Laura Bašić  (Ženski košarkaški klub Plamen Požega)

 

U kategoriji seniora:

1. Matej Jaroš (Moto klub Požega Promet)

2. Fran Mihaljević (Stolnoteniski klub Požega)

3. Ivan Antunović (Rukometni klub Požega)

 

U kategoriji ženskih udruga:

1. Ženski košarkaški klub Plamen Požega

2. Stolnoteniski klub Požega

3. Ženski odbojkaški klub Vallis Aurea

 

U kategoriji muških udruga:

1. Moto klub Požega Promet

2. Stolnoteniski klub Požega

3. Rukometni klub Požega

 

Najbolja udruga sportaša osoba s invaliditetom:

1. Boćarski klub Nada

2. Kuglački klub gluhih Vallis Aurea 

3. Športska udruga slijepih Zlatna dolina

 

(Foto : Mijo Jozić – Sportalo.hr)