Arhiva

Vijeće prihvatilo rebalans proračuna, ali odbilo raspravljati o prodaji dionica APP-a

21-03-2017 • 00:00
RVA.hr

Prijepori koji se posljednjih mjeseci događaju unutar Kluba vijećnika HDZ-a te među čelnicima Grada, danas su po prvi puta doveli do podjele prilikom donošenja odluka.

00:00
00:00

Prijepori koji se posljednjih mjeseci događaju unutar Kluba vijećnika HDZ-a te među čelnicima Grada, danas su po prvi puta doveli do podjele prilikom donošenja odluka

Gradsko vijeće Grada Požege održalo je danas vjerojatno posljednju sjednicu u ovom sazivu, na kojoj je bilo 13 od 21. vijećnika. Prijepori koji se posljednjih mjeseci događaju unutar Kluba vijećnika HDZ-a te među čelnicima Grada, danas su po prvi puta doveli do javne podjele prilikom donošenja odluka.

Na prijedlog vijećnika Dragana Borevca (HDZ) s dnevnog reda je skinut prijedlog gradonačelnika o prodaji dionica Grada Požege u trgovačkom društvu APP d.d. te Odluka o kupnji nekretnine u ulici Pod gradom za potrebe parkirališta. Za skidanje s dnevnog reda bilo je 8 od 13 nazočnih vijećnika i one su uklonjene

Najvažnija točka ipak je bio prvi rebalans Proračuna Grada Požege za 2017. godinu. Predloženo je uvećanje za 10%, na 119 milijuna kuna, a povećanje prihoda od gotovo 11 milijuna kuna očekuje se od državnog proračuna, EU fondova te dobrim dijelom prodaje udjela Grada Požege u APP-u. Bez obzira na to što je Gradsko vijeće danas odlučilo prijedlog o prodaji dionica ukloniti s dnevnog reda, budući saziv Gradskog vijeća može do kraja godine tako nešto ponovno staviti na dnevni red ili novim rebalansom ukloniti planirana sredstva iz prihoda. Od novih investicija, koje nisu bile u prvoj projekciji proračuna, našli su se nogostup kroz Jagodnjak (2,75 milijuna kuna) te uređenje pješačke zone (1,5 milijuna kuna).

Proračun je na kraju prihvaćen bez glasova protiv, no prethodila je polusatna rasprava među vijećnicima i dužnosnicima HDZ-a, pa se moglo čuti poprilično zanimljivih stvari. Politički gledano, zanimljivo je da je vijećnik Ante Šolić zamjenika gradonačelnika Darka Puljašića nazvao budućim kandidatom HDZ-a za gradonačelnika, što do danas nije službeno izjavio nitko iz redova te stranke. Potvrda se očekuje sutra poslijepodne, kad u Požegu dolazi glavni tajnik HDZ-a Gordan Jandroković.

S obzirom na to da su u raspravi oko rebalansa proračuna sudjelovali: Dragan Borevac, Vedran Neferović, Ante Šolić, Mirjana Novaković, Dražen Muljević, Darko Puljašić, Blagojka Leko, Kazimir Balog, Mario Pilon, Nino Smolčić i Miro Rašić i da je to teško u potpunosti prenijeti u tekstualnom obliku, za potpuni dojam i pluralizam donosimo vam u dva dijela ton u trajanju od 28 minuta.