Arhiva

Ubojici Marija Šarčevića (27) kazna zatvora povećana s pet na osam godina

27-10-2016 • 00:00
RVA.hr

Zbog lanjskog ubojstva 27-godišnjeg Požežanina Marija Šarčevića u Novigradu, Ante Memić (24) iz Bjelovara će umjesto minimalnih pet godina u zatvoru provesti ukupno osam godina.

Zbog lanjskog ubojstva 27-godišnjeg Požežanina Marija Šarčevića u Novigradu, Ante Memić (24) iz Bjelovara će umjesto minimalnih pet godina u zatvoru provesti ukupno osam godina

Zbog lanjskog ubojstva 27-godišnjeg Marija Šarčevića u Novigradu, Ante Memić (24) iz Bjelovara će umjesto minimalnih pet godina u zatvoru provesti ukupno osam godina. Odlučio je tako Vrhovni sud nakon razmatranja žalbi koje su na prvostupanjsku presudu pulskog županijskog suda uputili Županijsko državno odvjetništvo i sam Memić putem svog branitelja, piše Glas Istre.

Memić je osuđen na petogodišnju zatvorsku kaznu 9. lipnja ove godine, nakon što je priznao krivnju po optužnici koja ga je teretila da je 29. srpnja 2015. godine oko 5 sati u Ulici Murve u Novigradu nakon kraćeg verbalnog i fizičkog sukoba, s ciljem da ga liši života, dvaput ubo Požežanina Marija Šarčevića nožem. Nanio mu je ubodnu ranu desnog ramena i ubodnu ranu prsnog koša, uslijed čega je Šarčević preminuo na mjestu događaja.