Alarmantno: Od četiri poginule osobe ove godine, troje je biciklista
Policija najavila provođenje preventivno-represivnih akcija, kako bi se izbjegle prometne nesreće osobito one s najtežim posljedicama.


Policija najavila provođenje preventivno-represivnih akcija, kako bi se izbjegle prometne nesreće s najtežim posljedicama
„Situacija u prometnu je malo alarmantna“, rekla je danas glasnogovornica Policijske uprave Požeško-slavonske Ivana Radić.
Iako su policijski službenici u prvih devet mjeseci ove godine sankcionirali čak 3552 prometna prekršaja nepropisne brzine, gotovo svaka četvrta prometna nesreća dogodila se zbog nepoštivanja propisanih brzina i neprilagođavanja brzine uvjetima na cesti, posljedica čega je bilo stradavanje 75 osoba od čega su dvije osobe preminule. Tijekom prvih devet tri osobe su smrtno stradale, a 31 osoba je teško i 132 lakše ozlijeđene.
Vozači bicikla su kategorija sudionika koji vrlo često stradavaju u prometnim nesrećama tako da su do kraja rujna, od ukupno troje poginulih u prometu, dvije osobe smrtno stradale kao vozači bicikla. Toj brojci treba dodati i smrtno stradalu biciklisticu prošlog tjedna, što znači da je od četiri smrtno stradale osobe čak troje biciklista.
Glasnogovornica Policijske uprave Požeško-slavonske najavila je provođenje preventivno-represivnih akcija iz područja prometne problematike, kako bi se izbjegle prometne nesreće osobito one s najtežim posljedicama.