Zlato, srebro i dvije bronce – Požeški Superznalci iz Splita donijeli 4 medalje
U subotu 20. lipnja održana je 5. Međunarodna Superclever olimpijada na FESB-u Split. Požeški Superznalci prvi put sudjelovali su na ovoj manifestaciji i u Požegu donijeli čak 4 medalje, što je veliki uspjeh Superznalaca, nakon tek godine dana rada škole.
Da su Požeški Superznalci zaista super dokazuju njihovi rezultati u kategoriji mantalno računanje, Šimun Čerti osvojio je 1. mjesto, Erik Brkić donio je medalju za drugo mjesto, a Matej Hruška i Nikša Rališ dijele treće mjesto.
Voditeljica škole Superznalac Požega, Marina Baričević podijelila je rezultate natjecanja, ali i pohvalila sve sudionike: Šimuna Čertija, Erika Brkića, Nikšu Rališa, Mateja Hruška, Brunu Buljana, i Petru Kovačević. Također, zahvalila je svim roditeljima na suradnji i podršci te poručila Superznalcima – „Hrabro ste stali pred izazove, pokazali svoje znanje i dostojno predstavili svoju školu! Sudjelovanje, trud, upornost i želja za napretkom najveće su pobjede, a svako iskustvo natjecanja korak je prema novim uspjesima.“
Izvor: Superznalac Požega











