Crna kronika

Pronašla pištolj i streljivo te ih predala policiji

Danas • 14:53
RVA
Oružje i streljivo policija je preuzela i pohranila do uništenja

Građanka s područja Požege u ponedjeljak, 17. kolovoza, prilikom čišćenja kuće pronašla je pištolj i deset komada streljiva. Pronađeno je dragovoljno predala policijskim službenicima. Oružje i streljivo policija je preuzela i pohranila do uništenja.

Iz Policijske uprave požeško-slavonske podsjećaju kako je u sklopu nacionalne akcije „Manje oružja – manje tragedija“ građanima omogućena dragovoljna predaja ilegalnog ili zabranjenog oružja bez sankcija.

Tijekom prvih sedam mjeseci ove godine građani su na području PU požeško-slavonske dragovoljno predali 13 kilograma eksploziva, poluautomatsku pušku, tri mine, pet pištolja, 20 komada automatskog oružja, 49 ručnih bombi i 4728 komada streljiva.

Policija poziva građane koji još uvijek posjeduju nedopušteno oružje, streljivo ili eksplozivna sredstva da ih ne donose sami u policijske postaje. Potrebno je nazvati 192 i prijaviti namjeru dragovoljne predaje, nakon čega će osposobljeni policijski službenici, u civilnoj odjeći i vozilu bez policijskih oznaka, doći na dogovorenu lokaciju i sigurno preuzeti pronađena sredstva.

Izvor: PU požeško-slavonska