POTVRDA PRIJATELJSTVA Predstavnici Grada Požege na obilježavanju Dana općine Baška
Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća povodom Dana općine Baška sudjelovao je predsjednik Gradskog vijeća Grada Požege Tomislav Hajpek. Baška je ove godine službeno postala prijateljska općina Gradu Požegi pa se Hajpek uime gradonačelnika Požege Borisa Miličevića obratio prisutnima.
Hajpek je čestitao Dan Općine načelniku Toniju Juraniću, predsjednici Općinskog vijeća Tanji Grlj te vijećnicama, vijećnicima i svim građanima Baške. Uputio je želje za uspješni napredak Općine te ostvarivanje vrijednih projekata. Posebno je istaknuo kako su odnosi između Požege i Baške ove godine dobili službenu potvrdu potpisivanjem Sporazuma o prijateljstvu i suradnji te kako je sporazum logičan nastavak dugogodišnje povezanosti dviju zajednica i potvrda zajedničke želje za daljnjom suradnjom za dobrobit građana.
Požegu i Bašku ne povezuje samo formalna suradnja potvrđena ovogodišnjim Sporazumom već i desetljeća zajedničke povijesti te uspomene brojnih generacija. Požeško dječje odmaralište djeluje u Baški još od 1951. te već više od sedam desetljeća predstavlja mjesto susreta, prijateljstva i nezaboravnih dječjih uspomena. Ta posebna veza ostala je jedan od najljepših primjera povezanosti kontinentalne Slavonije i hrvatskog Jadrana.
Uz predsjednika Gradskog vijeća, svečanoj sjednici Općinskog vijeća Baške nazočili su i dr. sc. Berislav Andrlić, predsjednik, te dr. sc. Marko Šostar, potpredsjednik Odbora za međugradsku i međunarodnu suradnju Grada Požege, kao i Domagoj Prša, direktor tvrtke Auretis Požega d.o.o., koja upravlja požeškim odmaralištem u Baški.
Izvor: Grad Požega




