Društvo

Od ponedjeljka započinje Škola plivanja za odrasle na Gradskim bazenima Požega

27-06-2025 • 11:16
RVA.hr
U emisiji „Jutro s Matkom“ ugostili smo Vjeku Lojbera, kineziologa i dugogodišnjeg učitelja plivanja, a povod razgovora bio je novi program kojeg pokreće Škola plivanja grada Požege. Uz redovnu Školu plivanja za djecu, po prvi put od ove godine uvodi se Škola plivanja za odrasle. Program započinje za par dana, a više o svemu doznali smo tijekom razgovora.

U emisiji „Jutro s Matkom“ ugostili smo Vjeku Lojbera, kineziologa i dugogodišnjeg učitelja plivanja, a povod razgovora bio je novi program kojeg pokreće Škola plivanja grada Požege. Uz redovnu Školu plivanja za djecu, po prvi put od ove godine uvodi se Škola plivanja za odrasle. Program započinje za par dana, a više o svemu doznali smo tijekom razgovora.

Obuka neplivača i usavršavanje plivačkih tehnika za odrasle osobe, odnosno osobe s navršenih 18 godina, započet će u ponedjeljak, 30. lipnja i trajat će tri tjedna. Sadrži 15 punih sati obuke i trajat će do 18. srpnja, u terminu od 8,00 do 9,00 sati svakim radnim danom na Gradskim bazenima Požega.

„Vrijeme je savršeno, voda na Požeškim bazenima je čista, a mi vas čekamo!“ – rekao je Vjeko Lojber te dodao kako je interes za Školom plivanja za odrasle osobe postojao dugi niz godina.

Cijena Škole plivanja za odrasle je 50,00 EUR i plaća se preko uplatnica Požeškog sportskog saveza koje će polaznici dobiti od svog učitelja/profesora Vjeke Lojbera prvog dana obuke. Prijave su moguće putem broja 098/952-8707, a broj mjesta je ograničen.

„Bilo je individualnih osoba koje su dolazile s željom da im pokažemo plivačke tehnike, da mogu usavršiti svoje plivanje, ali isto tako je bilo i odraslih koji su željeli naučiti plivati. Imao sam tu čast da radim s jednom mladom damom iz Perua koja je došla u Požegu, htjela je naučiti plivati. Taj osmjeh i njezino zadovoljstvo s naučenim, potaknulo me da pokrenem Školu plivanja za sve. Ima puno učitelja plivanja i svi koji žele mogu doći na bazene i priključiti se obuci plivanja za odrasle. Dob i fizička sprema su nebitni, bitno je da ste zdravi jer vrućina za srčane bolesnike nije zdrava. Jedini preduvjet je da ste zdravi i da imate dobru volju.“ – rekao je Vjeko Lojber.

Dodao je kako već ima desetak prijavljenih te da misli kako će obuka proći u veselom raspoloženju.

„To neće biti stroga obuka kao neka škola, to je druženje i upoznavanje, ali dat ću sve od sebe da bude uspjeh i napredak u plivanju. Bit će slično kao obuka za djecu, odvija se od 8 sati ujutro, podijelit ćemo se u grupe ovisno o znanju plivanja. Bit će ljudi koji već imaju neko znanje, ali i onih koji imaju strah od vode. Program ćemo pokušati što više individualizirati, da svi dobiju što više znanja. Mislim da ih ne treba biti sram, Škola plivanja počinje ujutro kad je doista malo ljudi na bazenima i imat ćemo svoj mir.“ – rekao je Vjeko Lojber.

Pozvao je sve, bez obzira koliki strah imali ili znanje u plivanju, da se prijave na Školu plivanja. Ukoliko bude bio veliki interes, povećat će broj učitelja Škole plivanja za odrasle, dodao je.

„Tijekom Škole plivanja dobit ćete uplatnicu koju treba platiti u vrijeme trajanja Škole. No, ja mogu reći u svoje ime da ću odraditi i besplatno ako netko nije u mogućnosti platiti tih 50,00 EUR. Mislim da ne bi bilo fer da netko tko želi naučiti plivati, a slabijeg je imovinskog statusa, da njega gurnemo u stranu. Svi su pozvani i svi mogu doći!“ – rekao je Vjeko Lojber.

Cijeli razgovor dostupan je na našem Mixcloud kanalu