Borci nastupili na ITF kupu u Zagrebu, Cristiano ponovo zlatni!

Protekle nedjelje održao se Maritea ITF kup u Zagrebu, gdje je pod vodstvom trenera Mateja Babića nastupilo pet predstavnika Kickboxing kluba Borac Požega. Klub su predstavljali: Melani Vala, Kristina Vala, Kiril Vujasinović, Kristijan Gojković i Cristiano Lončarević.
Kristijan je inače i aktualni Prvak Hrvatske u ITF disciplini, dok je ostalima ovo bio prvi nastup u ITF-u. U proteklih nekoliko godina ovo je bio najveći ITF turnir u Hrvatskoj, s preko 500 prijava. Prvi su nastupili Melani i Kiril, koji su bili kondicijski i tehnički spremni, međutim nisu se odmah snašli pod “novim” pravilima (inače su Point Fighteri), te su zaustavljeni u 1. kolu. Uslijedio je nastup Cristiana, koji je prvo kolo prošao po ždrijebu, da bi u finalu deklasirao favorita, borca iz BiH, te osvojio zlato!
Podsjetimo, Cristiano je i prošlog vikenda u Zaboku osvojio zlato, te pehar za najboljeg borca u uzrastu! Kristina je nažalost zaustavljena u 1. kolu radi krivih taktičkih rješenja tokom borbe, iako je bila tehnički bolja od suparnice. Zadnji je nastupio naš Prvak Kristijan, koji je ovog puta briljirao. U prvoj i drugoj borbi je odnio dvije pobjede potpunom dominacijom, “nije se uznojio”. Dok je u finalu u jako atraktivnoj i gustoj borbi tijesno izgubio od Prvaka BiH i crnog pojasa, te tako osvojio srebro.
Tatami ekipa Borca sada ima predah od dva tjedna, međutim ring ekipa nastavlja pohod i ovaj vikend su na Europskom kupu u Bugarskoj!
Izvor: Kickboxing klub Borac Požega





