Županijski kup: Kutjevo u obranu naslova krenulo šesticom u Zagrađu

03-04-2024 • 07:14
Rva
Ostale utakmice Županijskog nogometnog kupa na rasporedu su 10. travnja

U Zagrađu je odigrana prva utakmica osmine finala Županijskog nogometnog kupa Požeško-slavonske županije, gdje se Nogometni klub Kutjevo kao branitelj naslova uspješno plasirao u četvrtfinale. Osvrt na utakmicu kao i fotografije donosi nam Sportalo.hr.

Od početka se vidjelo da je NK Kutjevo puno kvalitetnija momčad, kružila je lopta oko domaćeg kaznenog prostora, no Graničar se jako dobro branio sve do 22. minute kada je najraspoloženiji igrač gostiju Matej Iličić na trenutak našao usamljen na rubu kaznenog prostora, to je bilo dovoljno da na semaforu zasvijetli 0:1. U 34. minuti put do domaće mreže pronašao je i Mario Majstorović, činilo se da je tu priči kraj, no nije tako mislio Drago Ćaćić koji je iskoristio propust gostujuće obrane i smanjio zaostatak u 36. minuti pa se na odmor otišlo sa samo golom prednosti favoriziranih gostiju. Bilo je još nekih situacija koje su domaći napadači mogli i morali bolje iskoristiti, no u 59. Karlo Antunović na drugoj strani trese mrežu Graničara i to je bio kraj nadanja, piše Sportalo.hr.

U 70. minuti Drago Matijević zabija za 1:4, a prekrasnim golom u 85. Vinko Ančurovski pokazuje kakva je klasa, uz poneki trening bio bi i sada pravo pojačanje za svakog od trećeligaša iz Zlatne doline! Znate ono o formi i klasi… Bio je Graničar nadomak vrlo pristojnog poraza, no u samo minutu i pol za goste još po jedan gol postižu Mario Majstorović i Drago Matijević za konačnih 2:6. Iako je pobjeda mogla biti i uvjerljivija, nekako je dojam da Graničar zbog silne borbe, pametne igre pa i dosta toga kreiranog na suparničkoj polovini nije zaslužio baš četiri pogotka minusa, piše Sportalo.hr.

Ostale utakmice Županijskog nogometnog kupa na rasporedu su 10. travnja. Utakmica broj jedan svakako se igra na Sportsko rekreacijskom centru u Požegi gdje je NK Slavonija je domaćin NK Slaviji, dok će se na Jajarama igrati MŽNL derbi NK Jakšića i NK Papuka iz Velike, HNK Graševina je domaćin NK Požegi, dok NK Mladost u Pavlovcima dočekuje pakrački NK Hajduk. Susjedski derbi i ukupno “derbi broj dva” igra se u Dobrovcu gdje gostuje Lipik, u Parasanima, odnosno Golobrdcima, gostuje vidovački Dinamo, a u Gradcu će snage odmjeriti NK Slaven i NK Croatia iz Mihaljevaca.