Društvo

Upozorenje o zlonamjernoj elektroničkoj pošti: “Obavijest o pozivu Europola”

07-05-2024 • 10:30
RVA.hr
Radi se o „phishing“ kampanji, odnosno pripremnim radnjama radi počinjenja prijevare te je poruku dovoljno obrisati i na nju ne odgovarati

Na veći broj adresa elektroničke pošte različitih primatelja u Hrvatskoj dostavljene su LAŽNE PORUKE u kojima se nepoznata osoba predstavlja kao načelnik voditelj Uprave međunarodne kriminalističke policije EUROPOL-a Dalibor Jurić te navodi kako je primatelj poruke osumnjičen za više različitih kaznenih djela i traži od primatelja da odgovori na poruku, a sve s krajnjim ciljem pribavljanja protupravne imovinske koristi.

Iz Policije upozoravaju građane kako se radi o tzv. „phishing“ kampanji, odnosno pripremnim radnjama radi počinjenja prijevare te je poruku dovoljno obrisati i na nju ne odgovarati.

Više informacija o različitim oblicima internetskih prijevara te savjete kako se zaštititi možete pronaći na internetskim stranicama policije i YouTube kanalu MUP-a.