Gospodarstvo

Sve je spremno: „Snijeg neće iznenaditi zimske službe“

23-11-2023 • 10:28
RVA.hr
Županica Antonija Jozić i ravnateljica Županijske uprave za ceste Ivona Matačić, obišle su danas mjesto pripravnosti zimske službe u Požegi.

Zimske službe su spremne za novu sezonu, snijeg ih ne može iznenaditi – rekli su tako na današnjem obilasku mjesta pripravnosti. Županica Požeško-slavonske županije Antonija Jozić i ravnateljica Županijske uprave za ceste Ivona Matačić, obišle su danas mjesto pripravnosti zimske službe u Požegi. Ravnateljica Matačić je istaknula kako su službe spremne za zimsku sezonu te je pozvala sve vozače da prilagode vožnju uvjetima na cestama.

„Mi smo spremni za zimsku sezonu. Vozila i strojevi su pregledani, posipala su deponirana, vertikalna signalizacija je dopunjena i za svih 475 kilometara javnih cesta kojima upravljamo, osigurana su sredstva za zimsko održavanje. Dana 15. studenog 2023. godine uveden je prvi stupanj pripravnosti, a time i stalna dežurstva u Pakracu i Požegi. Javnost će se obavještavati putem Hrvatskog Autokluba, a iskoristila bih priliku i apelirala na vozače da povećaju pozornost i vožnju prilagode uvjetima na cestama.“ – rekla je Ivona Matačić, ravnateljica Županijske uprave za ceste Požeško-slavonske županije.

Radove izvodi firma PZC Slavonski Brod u čije se ime obratio voditelj nadcestarije u Pakracu i Požegi Jurica Atlagović koji je istaknuo kako su aktivnosti započele s prvim danima mjeseca studenog.

„Ovdje imamo parkirana vozila koja će održavati županijske i lokalne ceste na području Požege, a naknadno ćemo vidjeti i vozila kada odemo u Pakrac, koja su također spremna. Prije službenog početka zimske službe, dakle 15. studenog, mi smo dužni postavit privremenu signalizaciju u obliku prometnih znakova. Sol smo nabavili i deponirali ovdje, dečki su tu u 24 satnom dežurstvu. Što se tiče dizanja stupnja pripravnosti u zimskoj službi, mi dva puta dnevno dobivamo službenu prognozu od Državnog  hidrometeorološkog zavoda, na temelju njihovih podataka dižemo stupnjeve.“ – rekao je Atlagović.

Županica Antonija Jozić izrazila je svoje zadovoljstvo nakon uvida stupnja pripravnosti i spremnosti zimske službe u Požegi.

„To je kontinuitet rada Županijske uprave za ceste, svake godine u ovo vrijeme se okupimo, obavimo smotru vozila i dobijemo informacije o stupnju pripravnosti za zimsku službu. Duboko se nadam da će sve one aktivnosti koje će provoditi tvrtka PZC u narednom zimskom periodu, biti na onoj razini kakvu naši građani zaslužuju. Pridružujem se apelu ravnateljice ŽUC-a i pozivam vozače da prilagode vožnju uvjetima na cestama i naravno želim nam svima sigurnu zimu, te da nam ceste budu očišćene kroz cijeli taj period.“ – rekla je županica Jozić.