Sport

Policijska uprava Požeško-slavonska osvojila 19. Malonogometni turnir grada Požege

11-03-2023 • 20:40
Rva

U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc danas je održan 19. Malonogometni turnir grada Požege koji od 2004. godine povodom obilježavanja Dana grada i Grgureva organizira Požeški športski savez pod pokroviteljstvom Grada Požege.

Nastupilo je 12 malonogometnih ekipa sastavljenih od djelatnika gradskih ustanova i poduzeća. Ekipe su bile raspoređene u 4 skupine po 3 ekipe, a u polufinale su se plasirali pobjednici skupina: Policijska uprava Požeško – slavonska, Tekija, Color i Plamen.

U prvom polufinalu je Policijska uprava rezultatom 3:0 (0:0) bila bolja od Tekije. Policija je povela pogotkom Franje Kolomaza u 16. minuti, a kada je Tekija igrala bez vratara s igračem više u polju, Policija je preko Franje Kolomaza i Ivana Bosanca postigla još dva pogotka na prazan gol u posljednjoj, 20. minuti susreta.

U drugom polufinalu Color je pobijedio ekipu Plamena rezultatom 4:0 (1:0). Matias Šulc doveo je Color u vodstvo u 8. minuti, a pobjedu je potvrdio Anto Kavedžija golovima u 12. i 15. minuti. Konačnih 4:0 postavio je Valentin Pranjić u 16. minuti.

U susretu za 3. mjesto Plamen je rezultatom 3:0 (1:0) svladao Tekiju, a sva tri pogotka postigao je Mihael Hlebec (5, 16. i 20. minuta).

Finale je donijelo “el clasico” ovog turnira, sraz Policijske uprave Požeško – slavonske i Colora, ekipa koja su osvojile posljednja 4 turnira. Policija je osvajala zadnja tri izdanja turnira (2019. 2020, 2022) dok je Color osvojio 2018. godine. Nakon uzbudljivih 20 minuta Policija je došla do novog naslova pobjedom rezultatom 4:2 (1:1)

Matej Zeba doveo je Color u vodstvo već u 1. minuti, a izjednačio je Ivan Bosanac u 7. minuti. Na početku drugog dijela ponovno je Matej Zeba doveo Color u vodstvo zabivši za 1:2 u 12. minuti. Preokret Polcije započeo je Ivan Škoda koji je zabio za 2:2 u 16. minuti, a već minutu poslije asistirao Franji Kolomazu za 3:2. U posljednjoj minuti pobjedu Policije potvrdio je Kolomaz svojim drugim pogotkom za konačnih 4:2.

Za Policiju su novi naslov osvojili Ivan Bosanac, Siniša Jelić, Ivan Rezo, Ivan Josipović, Franjo Kolomaz, Ivan Škoda, Ivan Koči i vratar Štefo Odobašić.

Pehare ekipama koje su osvojile prva četiri mjesta uručio je voditelj turnira Jurica Bešlić, a sve ekipe dobile su i priznanja za sudjelovanje. Odigrano je ukupno 16 utakmica, u trajanju od 2×10 minuta, a koje su dobro vodili veterani požeškog suđenja, Zdravko Matijević i Branko Budaj.

Malonogometni turnir grada Požege se neprekidano održavao od 2004. do 2020., a nije održan jedino 2021. godine zbog protuepidemioloških mjera Stožera civilne zaštite. Naredne 2024. godine održat će se jubilarno, 20. izdanje ovog jedinstvenog turnira.