Sport

Početnici požeške Slavonije osvojili 31. Božićni malonogometni turnir

09-01-2023 • 07:28
Rva
Tijekom 10. natjecateljskog dana u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc održana je završnica Turnira mladeži koji se igrao u sklopu 31. Božićnog malonogometnog turnira "Požega 2022".

Tijekom 10. natjecateljskog dana u Sportskoj dvorani Tomislav Pirc održana je završnica Turnira mladeži koji se igrao u sklopu 31. Božićnog malonogometnog turnira “Požega 2022”. U kategoriji početnika natjecalo se 13 ekipa, a u finalu su se sastale ekipe NK Slavonija I i Škola nogometa Batrina. 

Lukas Nenadić doveo je Slavoniju 1 u vodstvo u 7. minuti, a drugo poluvrijeme donijelo je pravu golijadu i uvjerljivu pobjedu Slavonije rezultatom 7:1. Tri pogotka zabio je Miro Soldo, dva je dodao Josip Kesić, a jednom se u strijelce upisao i Stjepan Đurić. Jedini pogodak za ŠN Batrinu postigao je Ante Teskač. Za Slavoniju I su prvo mjesto osvojilli Marin Garbin, Stjepan Đurić, Miro Soldo, Mate Brekalo, Šimun Odobašić, Lukas Nenadić, Nikola Černušak, Emanuel Đaković, Mihael Majstorović i Josip Kesić. Vodili su ih treneri Štefo Odobašić i Mario Raguž

Za viceprvake, ekipu Škole nogometa Batrina igrali su Luka Crnoja, Ante Teskač, Borna Butorac, Matija Belobrajdić, Matej Maričević, Ivan Živković, Lovro Kaurinović. Niko Košić, Jan Popčević, Luka Radičević, Matej Mihaljević i vratar Luka Kokotović. Vodio ih je trener Željko Renka. 

U susretu za 3. mjesto NK Slavija Pleternica I je pobijedila ekipu NK Kaptol rezultatom 2:1 (1:1). Matej Markanjević doveo je Slaviju u vodstvo već u 1. minuti, a izjednačio je Niko Jagodić u 7. minuti. Pobjedu Slaviji donijela je Iva Đukić koja je uspješno realizirala kazneni udarac u 24. minuti. 

Za Slaviju su 3. mjesto osvojili Gabriel Šugić, Iva Đukić, Fillip Kresovljak, Lovro Rezo, Renato Babić, Gabriel Čuljak, Mihael Berić, Leonardo Lešković, Fabijan Dreksler, Matej Markenjević i vratar Filip Glibo. Vodio ih je trener Predrag Šarić.

Za Kaptol 4. mjesto osvojili su Luka Milobara, Jakov Makarević, Mihael Begović, Jerko Marijanović, Luka Čakalić, Jakov Vidović, Niko Jagodić, Josip Pavlović, Marko Fehervari, Benjamin Vidović, Šimun Vidić, Tena Jaković i vratar Noa Čakalić. Vodio ih je trener Branimir Perić.

Za najboljeg igrača turnira izabran je Mihael Majstorović (NK Slavonija I) koji je i najbolji strijelac turnira sa 11 pogodaka. Za najboljeg vratara iproglašen je Marin Garbin (NK Slavonija I). 

Pehare i medalje ekipama koje su osvojile 3. i 4. mjesto uručio je Petar Čuljak, predstavnik Sportala.hr, glavnog medijskog pokrovitelja turnira. Pehare i medalje finalistima kao i trofeje najboljim pojedincima ispred organizatora Požeškog športskog saveza uručio je glavni tajnik Željko Mitrović. 

31. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR “POŽEGA 2022”

Utakmica za 3. mjesto Početnici :

NK Slavija I – NK Kaptol 2:1 (Iva Đukić, Matej Markanjević / Niko Jagodić) 

Finale Početnici :

NK Slavonija I – Škola nogometa Batrina 7:1 (Miro Soldo 3, Josip Kesić 2, Stjepan Đurić, Lukas Nenadić / Ante Teskač) 

POREDAK STRIJELACA – POČETNICI

11 pogodaka 

Mihael Majstorović (NK Slavonija I) 

8 pogodaka

Filip Kresovljak (NK Slavija I), Josip Kesić (NK Slavonija I)

7 pogodaka 

Emanuel Đaković (NK Slavonija I)

 5 pogodaka

Jan Popčević, Ante Teskač (Škola nogometa Batrina)

4 pogotka 

Marko Mautner (NK Požega II), Matej Mihaljević (Škola nogometa Batrina), Niko Jagodić (NK Kaptol), Lukas Nenadić, Stjepan Đurić (NK Slavonija I) 

3 pogotka 

Nikola Černušak, Miro Soldo (NK Slavonija I), Niko Košić (Škola nogometa Batrina)

2 pogotka

Šimun Čiček (NK Mladost Pavlovci), Josip Potnar (NK Požega II), Stjepan Pavlović (NK Papuk Velika), Luka Milobara (NK Kaptol), Gabriel Šugić, Fabijan Dreksler (NK Slavija I), Lovro Kaurinović (Škola nogometa Batrina)

1 pogodak

Šimun Odobašić, Mate Brekalo (NK Slavonija I), Stjepan Pavlović, Josip Đaković (NK Papuk Velika), Mihael Pavičić, Petar Previšić, Fran Bošnjak (NK Kutjevo), Šimun Botički (NK Slavonija II), Dominik Salak, Marin Rabić (NK Požega II), Josip Ćorluka, Petar Dražetić (NK Požega I), Lovro Pranjić, Matej Jakovljević (NK Slavonija III), Luka Crnoja (Škola nogometa Batrina), Iva Đukić, Matej Markenjević (NK Slavija I)