Sport

Odigrane utakmice prvog natjecateljskog dana Božićnog malonogometnog turnira

24-12-2023 • 09:21
Rva
Odigrane su prve utakmice u kategorijama veterana i seniora na tradicionalnom, 32. Božićnom malonogometnom turniru "Požega 2023".

Odigrane su prve utakmice u kategorijama veterana i seniora na tradicionalnom, 32. Božićnom malonogometnom turniru “Požega 2023”.

Branitelj naskova kod veterana, ekipa Wiener osiguranja s uvjerljivom pobjedom od 8:3 nad MNK Birtijcom je krenula u obranu naslova dvostrukih uzastopnih pobjednika jer je ta ekipa osvajala turnire održane 2021. i 2022. Briljirao je Tomislav Topalović koji je postigao hat – trick i predvodio svoje suigrače do pobjede. 

Uvjerljivi su nakon toga bili i Autodijelovi Barišić koji su svladali HVIDR-u rezultatom 7:2, a HVIDR-a je imala vodstvo od 03. do 14. minute pogotkom Tihomira Šubare. Pred kraj prvog dijela Tomislav Čakalić je jakim i preciznim udarcem pogodio za 1:1, a minutu poslije Josip Sadilek na isti način zabija za 2:1. U drugom poluvremenu “Barišići” su na krilima trostrukog strijelca Vjekoslava Čertija došli do visoke pobjede. 

Prošlogodišnji viceprvak Alabama je otpor čvrste Vallis Auree slomila tek u 18. minuti kada su Mile Pavelić i Jurica Bešlić u istoj minuti bili strijelci za konačnih 2:0. 

Nakon tri veteranske odigrano je i osam utakmica u seniorskoj konkurenciji. Poslastica prvog dana bio je susret između ekipe branitelja naslova COR d.o.o. i Elite Academy – Caffe bara Mačak. U 11. minuti Toni Brezina doveo je EA C.B. Mačak u vodstvo, a izjednačio je Matias Šulc u 13. minuti iskoristivši jedno pogrešno dodavanje u obrani protivnika. Najbolji igrač prošlogodišenjeg turnira Ivan Jakešević doveo je COR u vodstvo u 23. minuti, a konačnih 2:2 postavio je Filip Dietzman pogotkom u 25. minuti. Nakon penala prednost je ukupnim rezultatom 4:2 pripala COR-u. 

Nakon toga Mladost je dobila Rafaney rezultatom 2:0, a EA C.B. Mačak je u svom drugom susretu s uvjerljivih 6:1 svladala ekipu Luks Grada. Uvjerljiva je bila i ekipa Svraka koja je svladala NK Dinamo Rajsavac s viokih 4:0, a istim rezultatom ekipa Platinum&Glorija je slavila protiv ekipe 1986 – Pž. 

Ekipa Mozzart bet je na vlastiti zahtjev odigrala dva susreta. U prvom su dobili Wiener osiguranje rezultatom 3:2 dok su u drugom doživjeli visoki poraz od Darmopil instalacija rezultatom 1:6. U posljdnjem susretu prvog dana sastale su se dvije ekipe Autodijelova Barišić, a uspješniji su bili “Barišići III” koji su rezultatom 2:0 svladali “Barišiće II”.

Nakon dvodnevne stanke zbog Badnjaka i Božića, turnir će se nastaviti u utorak, 26. prosinca kada će se tijekom 2. natjecateljskog dana odigrati ukupno 11 utakmica (3 veteranske i 8 seniorskih).

32. BOŽIĆNI MALONOGOMETNI TURNIR „POŽEGA 2023“ 

REZULTATI I RASPORED UTAKMICA – SENIORI I VETERANI

Subota, 23. 12. 2023. – 1. Dan –11 utakmica

VETERANI 

  • Wiener osiguranje – MNK Birtijca  8:3 (Tomislav Topalović 3, Igor Bošnjak 2, Kristijan Lovrić 2, Mario Ergotić / Draženko Kljajić 2, Goran Vrgoč)   (2)
  • Autodijelovi Barišić – HVIDRa 7:2 (Vjekoslav Čerti 3, Tomislav Vukoja 2, Tomislav Čakalić, Josip Sadilek / Tihomir Šubara, Mirko Bošnjak) (3) 
  • Alabama – Vallis Aurea 2:0 (Mile Pavelić, Jurica Bešlić)  (4)

SENIORI 

  • COR d.o.o. – Elite Academy/Caffe bar Mačak 2:2 (4:2 penali) (Matias Šulc, Ivan Jakešević / Toni Brezina, Filip Dietzman) (1)
  • Mladost – Rafaney 2:0 (Ante Stojčević, Petar Ilić) (3)
  • Elite Academy/Caffe bar Mačak – Luks Grad 6:1 (Marko Milošević 3, Jakov Janček 2, Matija Joščak / Petar Marković) (1)
  • Svrake – NK Dinamo Rajsavac 4:0 (Gabriel Trobić 3, Antonio Savić) (7)
  • Mozzart bet – Wiener osiguranje 3:2 (Franjo Herjan 2, Viktor Hrmić / Lovro Blažević, Lovro Rašić) (8)
  • Platinum&Glorija – 1986-Pž 4:0 (Mateo Ivanešić 2, Leo Subotić, Matej Iličić) (2)
  • Darmopil Instalacije – Mozzart bet 6:1 (Eugen Paun 2, Luka Janković 2, Teo Darmopil, Mateo Abramović / Mateo Sukanj) (8)
  • MNK Autodijelovi Barišić II – MNK Autodijelovi Barišić III 0:2 (Tvrtko Janković, Luka Obućina) (2)

Utorak, 26. 12. 2023. – 2. Dan – 11 utakmica

  • 16,00 HVIDRa – Viševice gradnja (V3)
  • 16,40 Vallis Aurea – MNK Tehničar (V4)
  • 17,20 Rampa COR – Kelvin (V2)
  • 18,00 Autoservis Gile – NK Croatia 74 (4)
  • 18,40 DT Logistika – MNK Legacy/Autoservis Rema (6)
  • 19,20 Play Fitness – Caffe bar Castrum Kaptol (5)
  • 20,00 Prvča – Horeca Caffe bar Zeus (4)
  • 20,40 MNK Autodijelovi Barišić I – Vladorena Pizzeria Mama mia (6)
  • 21,20 Caffe bar Avangard – Rafaney (3)
  • 22,00 Caffe bar Vertigo – AC Vuko (7)
  • 22,40 Caffe bar Avangard – Mladost (3)

Srijeda, 27. 12. 2023. – 3. Dan – 10 utakmica

  • 16,40 Restoran Marta – Rampa COR (V2)
  • 17,20 NK Dinamo Rajsavac – Caffe bar Vertigo (7)
  • 18,00 1986-Pž – MNK Autodijelovi Barišić III (2)
  • 18,40 Caffe bar Vertigo – Svrake (7)
  • 19,20 Darmopil Instalacije – Wiener osiguranje (8)
  • 20,00 Caffe bar La Gazzetta/AS Jurić- Caffe bar Avangard (3)
  • 20,40 Caffe bar Samson – Mozzart bet (8)
  • 21,20 Platinum&Glorija – MNK Autodijelovi Barišić II (2)
  • 22,00 Caffe bar Castrum Kaptol – Žuja (5)
  • 22,40 DT Logistika – Vladorena Pizzeria Mama mia (6)

Petak, 29. 12. 2023. – 5. Dan – 10 utakmica

  • 16,40 Vladorena Pizzeria Mama mia – MNK Legacy/Autoservis Rema) (6)
  • 17,20 Horeca Caffe bar Zeus – NK Croatia 74 (4)
  • 18,00 MNK Autodijelovi Barišić II – 1986-Pž (2)
  • 18,40 MNK Autodijelovi Barišić III – Platinum&Glorija(2)
  • 19,20 MNK Autodijelovi Barišić I – DT Logistika (6)
  • 20,00 Play Fitness – Mandarine Požega OPG Tomislav Markota (5)
  • 20,40 Prvča – Autoservis Gile (4)
  • 21,20 Mandarine Požega OPG Tomislav Markota – Žuja (5)
  • 22,00 MNK Moby dick Batrina – Elite Academy/Caffe bar Mačak (1)
  • 22,40 Mandarine Požega OPG Tomislav Markota – Caffe bar Castrum Kaptol (5)

Subota, 30. 12. 2023. – 6. Dan – 12 utakmica

  • 15,20 Vet ¼ (Prvi skupine 1 – Drugi skupine 2) A
  • 16,00 Vet ¼ (Drugi skupine 1 – Prvi skupine 2) B
  • 16,40 Vet ¼ (Prvi skupine 3 – Drugi skupine 4) C
  • 17,20 Vet ¼ (Drugi skupine 3 – Prvi skupine 4) D
  • 18,00 Rafaney – Caffe bar La Gazzetta/AS Jurić (3)
  • 18,40 AC Vuko – NK Dinamo Rajsavac (7)
  • 19,20 Caffe bar La Gazzetta/AS Jurić – Mladost (3)
  • 20,00 AC Vuko – Svrake (7)
  • 20,40 COR d.o.o. – Luks Grad (1)
  • 21,20 Wiener osiguranje – Caffe bar Samson (8)
  • 22,00 Žuja – Play Fitness (5)
  • 22,40 MNK Legacy/Autoservis Rema – MNK Autodijel