Sport

Malonogometna liga veterana Požega – pobjede u 10. kolu ostvarili Autodijelovi Barišić, Alabama, Clarum Tim Mišel i Birtijca

25-01-2023 • 07:21
Rva
Malonogometna liga veterana Požega - pobjede u 10. kolu ostvarili Autodijelovi Barišić, Alabama, Clarum Tim Mišel i Birtijca

Sportskoj dvorani Tomislav Pirc u nedjelju, 22. siječnja 2023. odigrane su sve utakmice 10. kola Malonogometne lige veterana Požega, a to je bilo i prvo kolo drugog dijela sezone. U prvom susretu sastale su se ekipe Alabame i Kelvina, a utakmice između ove dvije ekipe su uvijek derbiji bez obzira na trenutnu formu i stanje na ljestvici.

Miro Raguž je nakon lijepe solo akcije doveo Alabamu u vodstvo u 10. minuti, a izjednačio je Petar Čuljak u 12. minuti. Novo vodstvo Alabami donio je Mile Pavelić u 20. minuti. Nakon što Alabama na početku drugog dijela nije iskoristila nekoliko dobrih prilika Kelvin je to kaznio iz kontre koju je završio Drago Marković pogotkom za 2:2 u 30. minuti. Mile Pavelić je u 33. minuti zabio je za treće vodstvo Alabame, a za konačnih 4:2 i potvrdu pobjede pogodak je postigao Jurica Bešlić u 38. minuti.

Viševice gradnja i Rampa Spin Valis odigrali su neodlučeno, 2:2. Rajko Mijatović je doveo Viševice u vodstvo u 9. minuti, a na 1:1 izjednačio je Jako Novak u 10. minuti. Josip Rotim je u 15. minuti doveo Rampu u vodstvo od 1:2, a konačnih 2:2 postavio je Stipo Koutni u 18. minuti.

Autodijelovi Barišić su pobijedili Standard rezultatom 6:4. Tri pogotka za “Barišiće postigao je Tomislav Vukoja, dva je dodao Vjekoslav Čerti, a jednom je zabio Tomislav Čakalić. Po dva pogotka za Standard postigli su Marko Drežnjak i Sebastijan Kalnak koji su od ove sezone počeli nastupati za tu ekipu.

Clarum Tim Mišel je do pobjede nad Vallis Aureom došao hat – trickom vodećeg strijelca lige Draženka Kljajića koji je zabio u 17., 33. i 35. minuti.

U posljednjem susretu 10. kola MNK Birtijca je svladala HVIDR-u rezultatom 7:4. Željko Parobek zabio je 4 gola za Birtijcu, dva je dodao Mirko Blašković, a jednom se u strijelce upisao Dario Majetić. Tri pogotka za HVIDR-u zabio je Milan Matošević, a jedan pogodak postigao je Mario Jakovac.

Sve utakmice 11. kola igrat će se u nedjelju, 29. 01. 2023. Sastaju se : MNK Birtijca : Clarum -Tim Mišel (8,30), Alabama : Viševice gradnja (9,20), Vallis Aurea : Autodijelovi Barišić (10,10), Kelvin : HVIDR-a (11,00) i Standard : Rampa Spin Valis (11,50). Zapisničara treba osigurati ekipa Rampe Spin Valis.