Sport

Hajduk kroz Zagrađe do četvrtfinala Kupa

11-04-2023 • 07:18
Rva
Na Uskrsni ponedjeljak započelo je odigravanje 2. kola Županijskog nogometnog kupa utakmicom u Zagrađu.

Na Uskrsni ponedjeljak započelo je odigravanje 2. kola Županijskog nogometnog kupa utakmicom u Zagrađu, dok svi ostali parovi igraju u srijedu, 12. travnja, drugi krug zaključuju NK Papuk i NK Slavija u kasnijem terminu odigravanja. Nogometaši pakračkog Hajduka uvjerljivom su pobjedom u Zagrađu opravdali ulogu favorita i prvi izborili plasman u četvrtfinale Županijskog nogometnog kupa, prenosi Sportalo.hr

Razlika u kvaliteti ali i tjelesnoj spremi bila je očita, svjesni tih činjenica domaći su stali u dvostruki blok i vrebali nekakvu svoju šansu iz kontre preko Adama Srdarevića, no gosti su bili razigrani i rastrčani tako da su se domaći dosta teško branili. Izdržali su netaknute mreže 15 minuta, a onda je utakmicu u očekivanom smjeru okrenuo najbolji pojedinac gostiju Filip Matijašević. Sedam minuta kasnije jednako raspoloženi Franko Zandona digao je na 2:0, a pred samo odlazak na odmor treći gol Hajduka postigao je Stjepan Kiš, prenosi Sportalo.hr

U nastavku ipak malo bolji Graničar, znali su u nekoliko navrata zaprijetiti gostima, pa su u 69. došli i do pogotka, iskusni Nikola Štimac je bio na pravom mjestu, dobro je ispratio proboj po desnom boku Srdarevića i zabio gol kojeg je Graničar apsolutno zaslužio. Da se nešto ne zakomplicira pobrinuo se Matijašević svojim drugim golom samo dvije minute kasnije, a do kraja se po drugi put u strijelce upisao i Zandona za konačnih 5:1, prenosi Sportalo.hr

Sam krajnji rezultat ukazuje na veliku razliku u kvaliteti. Mi nismo bili kompletni, falili su Vasić, Ančurovski, Jakovljević, Paun i Matanić. To je puno, ali i da smo bili svi, kvaliteta bi došla do izražaja samo u malom blažem rezultatu. Čestitam gostima i sretno dalje – poručio je Marko Krmpotić, trener Graničara.