Croatia i BSK odmaknuli konkurenciji, Graševina slavila u pravoj golijadi

10-04-2023 • 12:48
Rva
Croatia i BSK još odmaknuli konkurenciji, Graševina slavila u pravoj golijadi, Adam Srdarević donio bodove Graničaru-

Kompletno 17. kolo 1. Županijske nogometne lige Požeško slavonske odigrano je na Veliku subotu, a rezultati su uglavnom očekivani, svi bodovi su ostali domaćinima, prenosi Sportalo.hr.

CROATIA DO. – SLAVEN 2:1

Nastavlja se kriza Slavena koji u proljeće ima samo jedan osvojeni bod i mora se trgnuti da ne bi završio u ugroženoj zoni jer još je puno bodova u igri. Gračani su poveli u otvaranju utakmice golom Filipa Veletića, a stvari na početak vraća suigrač mu Stjepan Mišić koji je u 28. minuti zatresao vlastitu mrežu. Odluka o pobjedniku pala je u 69. minuti kada se u strijelce upisao najbolji igrač Croatije Marko Giacometti, prenosi Sportalo.hr.

GRANIČAR – MLADOST 3:1

Zagrađani su došli do novih bodova i oni mogu biti i više nego zadovoljni proljetnim učinkom. Nimalo laka pobjeda, Mladost je došla u Zagrađe po bod, odigrala jako dobro prvo poluvrijeme i golom Tomislava Vinkovića na odmor otišla s prednosti. U nastavku one man show Adama Srdarevića, postigao je prvi topnik Graničara hattrick i potpuno preokrenuo utakmicu, prenosi Sportalo.hr.

BSK – SLOGA 7:1

Bučani su opravdali ulogu favorita, bodom s Hrvatskinje teško će se osladiti i momčadi puno kvalitetnije od sadašnje Sloge koja se pak predstavila u boljem izdanju nego li to konačni rezultat govor. Ponovno je napadački aktivan bio Josip Jakovljević koji je gostima iz Trenkova zabio tri komada. Odličnu napadačku formu ovog proljeća potvrdio je i Marko Aračić, dok je važan gol kojeg je postigao Matej Blašković koji se vratio nakon duge pauze zbog teške ozljede koljena. Preostala dva gola BSK-a djelo su Gabrijela Marčinovića, dok je počasni gol Sloge postigao Luka Banović, prenosi Sportalo.hr.

CROATIA M. – KUZMICA 1:0

Kuzmica je očigledno popravila formu sa samog početka i sada podsjeća na Kuzmicu kakvu očekujemo gledati. U ranoj fazi utakmice u Mihaljevcima domaćinu je prednost donio Matias Šulc, nedugo potom gosti su zbog teže ozljede ostali bez Domagoja Brnčića pa je u završnici ipak Croatia bila bliža drugom golu nego Kuzmica izjednačenju, no hrabro su se gosti borili i ako će imati ovakav pristup bit će bodova, prenosi Sportalo.hr.

KAPTOL – PARASAN 4:0

Na kraju vrlo uvjerljiva pobjeda Kaptola, ali zapravo je Kaptol slomio goste za samo 20ak minuta na početku drugog poluvremena, s ostatkom utakmice Parasan može biti zadovoljan, no na kraju ostaje bez bodova. Denis Iličić je u 49. otvorio a u 68. zatvorio seriju golova, u međuvremenu su gostujuću mrežu po jednom pogodili Mile Pavelić i Pavle Pranjić, prenosi Sportalo.hr.

DINAMO – OMLADINAC 2:1

Dinamo je pobjedom nad Omladincem ponovno otvorio borbu za treće mjesto, vodeći dvojac je predaleko da bi ga netko ugrozio, ali sada dosta klubova puca na mjesto koje još uvijek drži ekipa iz Čaglina. Na odmor se otišlo s minimalnom prednosti Dinama koju mu je donio Zvonimir Metić. Omladinac je do poravnanja došao u 63. minuti preko, pogađate, Miroslava Lujića, a Metić svojim drugim golom u 90. minuti ostavlja sva tri boda u Rajsavcu. Zanimljivo, gosti su od osme do 88. minute skupili čak devet žutih kartona, sportskim čudom se može prozvati činjenica da nitko nije upario dva, prenosi Sportalo.hr.

GRAŠEVINA – DOBROVAC 5:3

Odlična, efikasna utakmica u Vetovu. Krenuo je domaćin furiozno, odigrao sjajno poluvrijeme i golovima Maria Janote dva puta i Mirka Solde jednom na odmor otišao s 3:0. Čim se krenulo s nastavkom gosti preko Tomislava Adžijevića smanjuju zaostatak, a u 62. Janota pogađa i treći put i činilo se odvodi utakmicu u mirne vode. U 66. minuti došlo je do obračuna Patrika Šaura i Josipa Tutića, obojica su zaradila isključenje, pa je do kraja bilo više prostora za igru što je bolje iskoristio Dobrovac koji je još jednim golom Adžijevića i jednim Ivana Ivezića došao do samo jednog gola minusa, no takav odnos snaga trajao je samo četiri minute, u 84. Vinko Kljajić zabio je za 5:3 i otklonio sve dileme oko pobjednika i ostavio tri boda na Grotu, prenosi Sportalo.hr.