Mihaljevčani u sjajnom derbiju osigurali jesensku titulu

15-11-2022 • 07:35
Rva
U najboljem raspoloženju će ga provesti Mihaljevčani iz Croatije, a neki klubovi će se morati bolje potruditi da bi osigurali svoj ostanak u 1. Županijskoj nogometnoj ligi

Odirane su utakmice 12. kola 1. Županijske nogometne lige Požeško-slavonske, što se tiče borbe za jesensku titulu – priča je gotova. Ostalo je još samo odraditi posljednjih 90 minuta jesenskog dijela sezone i požeško slavonski prvoligaši mogu na zasluženi odmor. U najboljem raspoloženju će ga provesti Mihaljevčani iz Croatije, a neki klubovi će se morati bolje potruditi da bi osigurali svoj ostanak u 1. Županijskoj nogometnoj ligi Požeško-slavonskoj.

GRAŠEVINA – MLADOST 3:1

Stane na jednoj strani, krene na drugoj. Stala berba grožđa, krenula berba bodova. Možda to nije bila najdojmljivija igra, ali je bio najdojmljiviji izgled Graševine do sada. Novi dresovi su brutalno dobri! Branko Šaur je postigao prvijenac u lila dresovima, a da ništa ne bude li-la pobrinuo se Vinko Kljajić s dva gola, da bi za goste iz Pavlovaca počasni pogodak postigao Robert Kovačević – prenosi Sportalo.hr.

OMLADINAC – KUZMICA 2:2

Uzbudljivo je bilo u Čaglinu, a dvoboj protiv Kuzmice Omladinac je završio podjelom bodova. Nezaustavljivi Denis Iličić je donio vodstvo Kuzmici u otvaranju dvoboja, a Omladinac se vraća s bijele točke s koje je precizan bio Ivan Blagojević. Ipak, na odmor se ide s vodstvom gostiju, za to se pobrinuo Mislav Brnčić. Tih 1:2 je bilo aktualno sve do 88. minute kada se Omladinac golom Antonija Šimića spašava domaćeg poraza – prenosi Sportalo.hr.

DOBROVAC – SLOGA 2:1

Sloga nije uspjela doći do još jedne senzacije, no dobra partija novi je dokaz da su se u Trenkovu probudili i da rade na ostanku među prvoligašima i u sljedećoj sezoni i svakako imaju puno pravo računati da mogu do tih pozicija. Na odmor su gosti išli s golom prednosti kojeg je postigao Luka Biondić, no sredinom drugog poluvremena Dobrovac ipak dolazi do preokreta i važnih bodova koje su mu osigurali Leonardo Rusmir i Matija Šimunović – prenosi Sportalo.hr.

DINAMO – CROATIA 8:0

U subotu je Dinamo odigrao svoju najbolju utakmicu sezone, osim uobičajeno raspucanog napada koji je ipak bio i posebno inspiriran, ovoga puta su Rajsavčani uspjeli sačuvati svoju mrežu i od svojih su se navijača oprostili na impresivan način, nešto kao puno poznatiji imenjak dan kasnije na Rujevici. Pola sata su gosti iz Donje Obriježi odolijevali a onda je procurilo i do odmora je već bilo nedostižnih 3:0 što se u konačnici pretvorilo u pravi potop Croatije. Strijelci za Dinamo bili su po dva puta Jakov Jakić, Zvonimir Metić i Ivan Triska, a po jednom Jure Obradović i Filip Martinović – prenosi Sportalo.hr.

KAPTOL – GRANIČAR 0:0

Ne pretjerano sadržajna utakmica u Kaptolu, premiju su uglavnom zaslužili defanzivci s obje strane koji su posao odradili maksimalno dobro, mreže su mirovale svih 90 minuta, pa se uoči posljednje utakmice sezone i u Kaptolu i u Zagrađu moraju zadovoljiti osvojenim bodom – prenosi Sportalo.hr.

CROATIA M – BSK 3:2

Zaista odlična nogometna predstava u Mihaljevcima, derbi u punom smislu riječi! Prekrasan teren kakvog se ne bi posramili ni nekoliko rangova iznad, odlično popunjena ograda i tribine sa oko 500 gledatelja, dvije dobre momčadi željne nadigravanja, pet golova, još nekoliko dobrih prilika i što je jednako važno kao i ranije navedeno – bez ikakvih repova i upitnika oko suđenja.

Bučani su imali dobru priliku u samom otvaranju utakmice, no nakon toga su se ugasili i prvo je poluvrijeme proteklo u popriličnoj dominaciji Croatije koja je osim golova Stjepana Zlomislića i najboljeg pojedinca utakmice Krunoslava Kahaneka imala dvije sjajne prilike koje nije iskoristio Nikola Vasić. U nastavku kao da na teren izlazi neka druga momčad u žutom, bio je to BSK na kakvog smo navikli, čvrst, žestok ali i razigran što je vrlo brzo došlo na naplatu, u samo osam minuta Ivan Buturac je pospremio dvije lopte iza Prološčića i vratio stvari na početak. Mogli su Bučani i do kompletnog preokreta, milimetri su dijelili Buturca od hattrikca no za djelić sekunde je zakasnio na drugoj vratnici spremiti loptu u nebranjenu mrežu. Nedugo nakon toga praktično ista situacija na drugoj strani, Vasić je tukao a na drugoj zakasnio Poljaković. Nikada Nikola Vasić na jednoj utakmici nije propustio četiri prilike pa nije niti ovaj put, gostujuća obrana ga je potpuno zaboravila, primio je loptu na desetak metara od Mazala i topovski je spremio u mrežu za pobjedu i naslov jesenskog prvaka 1. ŽNL! – prenosi Sportalo.hr.

SLAVEN – PARASAN 4:2

Gračani su domaće obveze u 2022. godini završili pobjedom nad Parasanom, s obzirom na brojne izostanke bilo je očekivano teško, no nakon svega pamte se i pišu samo bodovi. Uvodne minute je privatizirao Antonio Hip koji je u desetak minuta uspio pogoditi i protivničku i vlastitu mrežu, no nedugo nakon poravnanja Petar Jozić ponovno donosi domaćinu prednost. S vodstvom Slavena 2:1 se otišlo i na odmor, a u nastavku kapetan Robert Nović s bijele točke zabija za 3:1. Nikola Franikić se 20ak minuta prije kraja pobrinuo za uzbudljivu završnicu u kojoj je domaće bodove potvrdio Josip Mušković – prenosi Sportalo.hr.