[FOTO] Graševina pobijedila sa 7 pogodaka

23-05-2022 • 07:27
Tena Protić
Graševina pobijedila sa 7 pogodaka, Sloga osvojila bod i u Zagrađu.

Nakon što su u subotu Dinamo i Mladost upisali vrlo uvjerljive domaće pobjede nad Sulkovcima i Omladincem, u nedjelju je s novih 5 utakmica zaključeno 24. kolo 1. Županijske nogometne lige Požeško slavonske – prenosi Sportalo.

DOBROVAC – KUZMICA 4:0

Izvrsna utakmica u Dobrovcu i na kraju uvjerljiva pobjeda domaćina. Možda i malo preuvjerljiva jer i gosti su imali svoje šanse i mogli do ponekog pogotka, ne do toliko da uzmu bod, ali da to izgleda pristojnije svakako da. Kužilekove trupe su se pravilno rasporedile, po dva pogotka u svakom poluvremenu, u prvom su put prema pobjedi utabali Željko Popović i Matej Nemeth, dok su posao u nastavku zaključili Bruno Jozipović i Darko Derenj – prenosi Sportalo.

GRANIČAR – SLOGA 1:1

Malo po malo Sloga skuplja bodove, jedan po jedan i sad su već na +2 u odnosu na Sulkovce, ako osvoje još jedan u posljednja dva kola Sulkovci moraju čak 4 da bi eventualno bili ispred Pavkovićeve momčadi. Graničar je očekivano dominirao, imao posjed, imao i prilike ranije riješiti pitanje pobjednika, ali hrabri gosti nisu odustajali čak ni kada ih je prvi topnik lige Adam Srdarević šokirao već u prvoj minuti. Borila se Sloga, sačuvala svoju mrežu u ostatku prvog poluvremena i onda ona preko Matije Akika šokirala domaćina i došla do poravnanja. Unatoč naporima domaćina, unatoč manjku igrača i svim šansama Graničara Sloga je sačuvala svoju mrežu do kraja i došla do velikog boda – prenosi Sportalo.

SLAVEN – KAPTOL 2:2

Kaptol je bez pola momčadi, Pavelića, Šulca, Parmakovića i Romšteina došao po bod u Buk i na kraju ga zasluženo i osvojio. Imali su Gračani dva puta prednost, gosti se dva puta vraćali u jednoj dosta zanimljivoj utakmici. Poveo je Slaven s bijele točke, Andrej Peić je sigurno realizirao kazneni udarac kojeg je izborio Marko Blašković. Deset minuta prije odmora Ivan Uldrijan donosi Kaptolu poravnanje, a u egalu se i otišlo na odmor. U nastavku Marko Aračić na asistenciju imenjaka mu Blaškovića donosi i drugo vodstvo Slavenu, a ono je poništeno nakon drugog opravdano suđenog kaznenog udarca na utakmici, i kad nema Romšteina i ekipe s vrha ovog pasusa tu je Branko Sadilek da to mirno pretvori u novo poravnanje i konačnih 2:2 – prenosi Sportalo.

GRAŠEVINA – CROATIA DO 7:0

Graševina je do vrha napunila mrežu gostiju iz Donje Obriježi i uz pomoć BSK-a izbila na drugo mjesto. Gosti su u samom otvaranju promašili zicera, a nakon toga potpuna dominacija Graševine koja je mogla i do dvoznamenkastog učinka. Ovako, po dva pogotka postigli su Branko Šaur i Dean Pavić, a po jedan redom Mirko Soldo, Patrik Šaur i Petar Pažin – prenosi Sportalo.

CROATIA M – BSK 1:3

Bučani nastavljaju sa sjajnim igrama i rezultatima, nakon izborenog finala Kupa osvojili su bodove i u Mihaljevcima i dojam je da će se sa Graševinom potući za drugo mjesto jer Croatia je potpuno ispuhana, svaki bod do kraja će za Mihaljevčane biti dobar posao, pa čak i u Sulkovcima jer domaćin će sigurno biti motiviraniji, no o tom po tom.

Bučani su u Mihaljevcima najveći dio stvari riješili sredinom prvog poluvremena kada je kapetan Tomislav Tvrdy u samo 5 minuta dva puta matirao Prološića. Kada je u samom otvaranju drugog dijela Ivan Buturac digao prednost na tri gola viška činilo se da je priči kraj, no Croatia preko Karla Bilića smanjuje, nedugo potom Tvrdy zarađuje isključenje, ali ni igrač više nije pomogao domaćinu da dođe do novog gola i zakomplicira utakmicu – prenosi Sportalo.