Croatia i BSK uvjerljivim pobjedama najavili veliki derbi

07-11-2022 • 07:10
Rva
Ostala su za odigrati još samo dva kola, ali bi odluka mogla pasti već sljedećeg vikenda kad se igra veliki derbi vodećeg dvojca.

Proteklog vikenda odigrane su utakmice 11. kola 1. Županijske nogometne lige Požeško-slavonske, a odluka o jesenskom prvaku je sve bliže i bliže. Ostala su za odigrati još samo dva kola, ali bi odluka mogla pasti već sljedećeg vikenda kad se igra veliki derbi vodećeg dvojca – prenosi Sportalo.hr

BSK – KAPTOL 4:0

Na “stolu” je bilo pet trofeja za naslove prvaka 1. ŽNL, ako tu dodamo i trofej pobjednika Kupa danas su se na Hrvatskinji sastala dva najuspješnija kluba Požeško slavonske županije u posljednjih pet godina, predvođena dvojicom nogometnih velemajstora, rođenih strijelaca kojima je u krvi – pobjeda. Josip Jakovljević i Mile Pavelić sigurno su uoči utakmice kovali planove kako do sva tri boda. Iako je uoči utakmice u Buku nažalost bilo vatreno u doslovnom smislu, na utakmici nije nedostajalo žara i dinamike. Nedostajalo je neizvjesnosti jer su Bučani predvođeni dvostrukim strijelcem Gabrijelom Marčinovićem odjurili do uvjerljive pobjede, no gosti iz Kaptola ne smiju biti razočarani jer su još jednom odigrali dobro, ovoga puta zakazala je realizacija. Osima sjajnog Marčinovića strijelci su za Žute bili i Ivan Buturac te Mario Jelić – prenosi Sportalo.hr

GRANIČAR – DINAMO 2:2

Zagrađani su u prošlom kolu prekinuli mini seriju dobrih rezultata, u goste im je stigao uvijek razigrani i efikasni Dinamo koji je ponovno odigrao utakmicu s puno golova. Dva puta je Graničar bio u vodstvu, prvi put mu ga je donio Tihomir Živanović, drugi put Stjepan Vasić, no gosti su se odbili predati, vraćali su se golovima Ivana Triske i u sudačkom dodatku Filipa Martinovića koji je zabio za konačnih 2:2 – prenosi Sportalo.hr

CROATIA DO – GRAŠEVINA 1:4

Graševina je sjajna u gostima ove jeseni, pa je i u Obrijež došla po sva tri boda ne mareći pretjerano za domaće probleme koji nisu mali. Pažinova momčad je nastavila tamo gdje je stala, u gostima su neprikosnoveni, da su na svom Grotu i upola ovako dobri i efikasni borili bi se za jesensku titulu. 25 minuta je trebalo Vinarima da odluče utakmicu, u tom su periodu Mirko Soldo i Vinko Kljajić donijeli tri gola prednosti, Croatia je uspjela malo ublažiti zaostatak preko Petra Špelića, ali svaku njihovu nadu da mogu do povratka gasi Ivan Josipović koji je nakon sat vremena igre pogodio vlastitu mrežu i postavio konačnih 1:4 – prenosi Sportalo.hr

MLADOST – DOBROVAC 0:0

Iako su i Mladost i Dobrovac imali svoje prilike, međusobni ogled u Pavlovcima završen je bez pobjednika i bez golova. Po bod svakom, nitko nije nezadovoljan takvim ishodom iako Dobrovac pleše blizu opasne zone, malo tko ih je očekivao ovako nisko uoči sezone… – prenosi Sportalo.hr

SLOGA – OMLADINAC 1:1

Sloga se definitivno probudila prije nego li je postalo kasno, četiri boda iz posljednja dva kola donose ohrabrenje uoči završnih dvoboja jeseni, a nakon domaćeg ogleda protiv Omladinca u Trenkovu mogu žaliti i za preostala dva boda jer su ih imali u rukama praktično čitavu utakmicu. Odmah u prvoj minuti kazneni udarac za Slogu u vodstvo pretvara Luka Banović, a imali su ga sve do 87. kada Miroslav Lujić još jednom pokazuje kakvo je pojačanje za Omladinac i zabija za konačnih 1:1 – prenosi Sportalo.hr

CROATIA M – SLAVEN 3:0

Mihaljevčani su u prošlom kolu u Kaptolu prvi put izgubili bodove, njih dva, pa su se za ovaj dvoboj protiv desetkovanih Gračana dodatno motivirali i utakmicu dočekali maksimalno spremni. Gosti su bili sve samo ne spremni, ozljede su poharale njihovu svlačionicu pa se “krpaju” ali su i takvi pružili odličan otpor favoriziranom domaćinu. Neutralni gledatelji su sigurno uživali u odličnoj utakmici, imali su Gračani 4-5 izglednih situacija, bili opasniji u prvom poluvremenu, kod 0:0 i minimalnog vodstva Croatije ozbiljno prijetili, imala je i vodeća momčad lige osim tri pogotka i kazneni udarac iz kojeg je Matias Šulc pogodio samo vratnicu, a osim toga još su dva puta pogađali okvir gostujućeg gola. Zaista sadržajna utakmica u kojoj su golove za Croatiju postigli Matias Šulc, Lovro Zeljko i bivši igrač Slavena Matej Poljaković. Croatia je potpuno opravdala status favorita, tjelesno su zaista moćni, igrački kada imaš igrače poput Šulca i Kahaneka uz odličnu pratnju svih ostalih jednostavno si u ovoj konkurenciji sigurno prvi favorit za titulu – prenosi Sportalo.hr

KUZMICA – PARASAN 1:0

Kuzmičani su nastavili svoju mini seriju pobjeda, s nova tri boda barem su nakratko skočili na treće mjesto s obzirom da se utakmica igrala u subotnjem terminu. Počelo je sjajno za domaće, nakon samo tri minute imali su prednost koju im je donio povratnik nakon odmora zbog kartona Denis Iličić. Pred poluvrijeme kuzmička Arena svjetlosti ostaje bez svjetlosti pa je utakmica prekinuta na pola sata dok ponovno nisu uspostavljeni uvjeti za igru. Mreže su do kraja mirovale, gosti su se predstavili u vrlo dobrom izdanju, no kući su otišli praznih ruku – prenosi Sportalo.hr