Sport

Slavonija nastavila pobjednički niz, Slavija u Bukovlju iščupala bod

21-11-2021 • 07:34
Rva

Ovog vikenda igra se pretposljednje kolo jesenskog dijela 3. Hrvatske nogometne lige istok. U derbiju začelja pleternička Slavija iščupala je bod na gostovanju u Bukovlju, gdje je s domaćim Slavoncem odigrala 3:3. Poveli su domaći u 17. minuti zgoditkom Antonia Matića, a na 2:0 povisio je u 29. minuti Josip Padrić. U završnici prvog poluvremena Filip Kocijan zabija za Slaviju i na odmor se odlazi rezultatom 2:1. U nastavku autogol vratara Slavije Mislava Karlića te gosti odlaze na 3:1, sve do 65. minute kad nadu za Pleterničane vraća Benedikt Tokić pogotkom u 65. minuti. Kad se činilo da će Slavonac doći do važna tri boda u borbi za ostanak, Vlado Lasić zabija u drugoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:3. Pobjedom bi se Slavonac bodovno izjednačio sa Slavijom, a ovako je razlika i dalje tri boda u korist Pleterničana.

Požeška Slavonija nastavila je dobru formu u Vukovaru, gdje je s 3:1 pobijedila Vuteks Slogu. Poveli su pogotkom Karla Antunovića u 26. minuti, vodstvo je povećao Dino Bognar iz prvog kaznenog udarca u 64. minuti, a smanjio je na 2:1 Nikola Kosić u 78. minuti utakmice. Pobjedu Slavonije za konačnih 3:1 gostiju potvrdio je u 82. minuti Dino Bognar iz drugog kaznenog udarca. Slavonija se novom pobjedom učvrstila u samom vrhu tablice.

Treći predstavnik s područja Požeško-slavonske županije Kutjevo svoju utakmicu igra danas od 13:30 kao domaćin protiv Belišća.