Sport

Moto utrke u Slavonskom Brodu: Pobjede Vjekoslava Pavelića i Marija Peklića

30-08-2021 • 00:00
Rva

Prva cestovna moto utrka Prvenstva Hrvatske nakon 90 godina vožena je jučer u Slavonskom Brodu, u organizaciji domaćeg MK Big Bike Racing, uz prekide, odgode i po teškim kišnim uvjetima.

Vozači MK Sokol Požega ostvarili su po takvim uvjetima izvrsne rezultate. Vjekoslav Pavelić donio je svom klubu pobjedu u klasi 9 oldtimera, s gotovo deset sekundi prednosti ispred drugoplasiranog Davora Grgana, člana MK Požega Promet. Pobjednik u klasi 6 oldtimera je Mario Peklić, dok je Miroslav Peklić bio drugi u klasi 7, sa samo šest desetinki zaostatka za pobjednikom. Obojica su članovi MK Sokol Požega.

U poretku klubova u kategoriji oldtimera MK Sokol Požega bio je drugi, dok je MK Požega Promet zauzeo trinaesto mjesto. Kod timova prvo mjesto osvojio je RT Autocentar Radić, za koji voze članovi MK Sokol.

U kategoriji cestovnih moto utrka, u klasi SST 600 član MK Sokol Požega Antonio Čiko bio je drugi, dok su članovi MK Promet Požega Siniša Bjelan i Matija Begović zauzeli peto i šesto mjesto. U klasi 1000 SST član MK Požega Promet Dejan Blažević zauzeo je peto mjesto.

U poretku klubova cestovnih moto utrka peto mjesto osvojio je MK Požega Promet, a šesto MK Sokol Požega.