Društvo

Pleternica tradicionalno dočekala novu godinu u podne na Trgu bećarca!

31-12-2025 • 13:03
RVA.hr
Već se nekoliko godina doček održava na Trgu bećarca, gdje točno u podne svi okupljeni puste u zrak šarene balone na koje su zavezali svoje želje, a ove godine su to napravili po dvanaesti put.

Jedna od dužih tradicija koju Pleterničanke i Pleterničani održavaju je doček Nove godine u podne. Već se nekoliko godina doček održava na Trgu bećarca, gdje točno u podne svi okupljeni puste u zrak šarene balone na koje su zavezali svoje želje, a ove godine su to napravili po dvanaesti put.

Sve se na kraju završi jednim velikim slavonskim kolom, a ove godine za dobru atmosferu i proslavu zaslužna je bila Posegana. Lijepo vrijeme i ove je godine okupilo mnoštvo Pleterničanki i Pleterničana, ali i gostiju iz cijele Požeštine.

Besplatne pečene kobasice, kuhano vino i medena rakija bili su gastronomska ponuda koju je osigurao Grad Pleternica, naglasila je direktorica Turističke zajednice Grada Pleternice, Ivana Ketović Marjanović te pozvala sve da pripreme svoje čaše prije nego što sat otkuca 12 sati.

Prije samog ispuštanja balona, sve prisutne su pozdravile gradonačelnica Grada Pleternice Marija Šarić i požeško-slavonska županica Antonija Jozić, te su svima zaželjele sretnu i uspješnu 2026. godinu. Cijelu atmosferu pogledajte putem videozapisa i fotografija u nastavku.