Danas se nastavlja požeški Božićni malonogometni turnir
U Sportskoj dvorani Tomislav Pirc je tijekom šestog natjecateljskog dana 32. Božićnog malonogometnog turnira “Požega 2023” odigrano posljednjih osam utakmica po skupinama u seniorskoj konkurenciji.
Dvorana je bila dobro popunjena i kako se bliži sama završnica turnira u Grabriku će biti sve teže naći slobodnu stolicu. U prvom susretu Caffe bar La Gazzetta / AS Jurić je rezultatom 6:1 svladala ekipu Rafaney. Novogradiška ekipa je došla u nekompletnom sastavu, nedostajalo je dosta igrača koji su dan prije osvojili Kutiju šibica, a koji se očito nisu stigli oporaviti od velikog slavlja pa će požeška publika osvajače Kutije u kompletnom sastavu vidjeti ponovno tek u osmini finala. I u drugom svom susretu La Gazzetta / AS Jurić je ostvarila pobjedu i to rezultatom 4:0 protiv Mladosti.
Kako su na ove dvije utakmice došli sa samo 5 igrača za ekipu iz Nove Gradiške nastupio je neuništivi Petar Čuljak koji je prije tih utakmica sa svojim Kelvinom igrao četvrtfinale veteranskog turnira i ostvario prolaz u polufinale uvjerljivom pobjedom nad Moby dickom Batrina, a nakon toga je odigrao i 60 minuta u seniorskom turniru. U drugom susretu protiv Mladosti Čuljak je postigao i dva pogotka podsjetivši na svoje najbolje igračke dane iz prvoligaškog Inkera (Zaprešić) kao i najjačeg Hrvatskog dragovoljca (Zagreb) u povijesti kada su Petru suigrači bili Blaž Slišković, Goran Jurić, Igor Musa, Neno Katulić, Zvonko Lipovac, Ivan Cvjetković, Dražen Boban i ostale nogometne ikone s kojima je Petar osvojio naslov prvaka tadašnje 2. Hrvatske nogometne lige – Zapad u sezoni 1994./1995. sa 95 osvojenih bodova, čak 15 više od drugoplasiranog Orijenta (Rijeka).
Ekipa AC Vuko je rezultatom 5:0 svladala NK Dinamo (Rajsavac), a nakon 40 minuta odmora u drugoj utakmici koja je odlučivala o prvom mjestu skupine 7. odigrali su neriješeno, 1:1 protiv Svraka. Obje ekipe osvojile su 7 bodova u 3 susreta, a nakon penala prednost je ostvario AC Vuko koji tako s prvog mjesta skupine ide u osminu finala, a Svrake kao drugoplasirana ekipa.
Neodlučeno je završila i utakmica između ekipa COR d.o.o. i Luks Grad, a nakon 0:0 nisu se izvodili penali jer ekipe nisu završile natjecanje s jednako bodova. Branitelj naslova COR u osminu ide kao drugoplasirana ekipa skupine 1. sa osvojenih 5 bodova, a Elite Akademy / Caffe bar Mačak kao pobjednik skupine sa 7 bodova.
Rekorder požeškog turnira po broju osvojenih naslova, četverostruki pobjednik Caffe bar Samson je ponovno zabio 12 golova u svojoj utakmici. Nakon što su u 1. kolu zabili 12 Mozzart betu, u 2. kolu skupine Samsonovci su se zadovoljili sa 7:0 protiv Darmopil Instalacija dok su u 3. kolu zabili ponovno 12 i to ekipi Wiener osiguranja. Čak 8 golova postigao je nezaustavljivi napadač, kralj strijelaca požeškog turnira Tomislav Žuljević koji je nakon 3 utakmice već na 14 golova i nezadrživo ide prema svom petom trofeju najboljeg strijelca požeškog turnira, a rekorder je postao već nakon četvrtog naslova.
Play Fitness je pobijedio Žuju rezultatom 2:0 i ostvario prolaz u drugi krug kao pobjednik skupine 5. dok je drugi u toj skupine Caffe bar Castrum Kaptol.
U utakmici koja je odlučivala o prvom mjestu skupine 6. ekipe MNK Legacy / Autoservis Rema i MNK Autodijelovi Barišić I odigrale su neodlučeno 1:1, obje ekipe osvojile su po 7 bodova, a nakon penala prednost je ostvarila ekipa Autodijelova Barišić I koja s prvog mjesta skupine ide u osminu finala.
Turnir se nastavlja danas, 2. siječnja kad će se odigrati prvih pet utakmica osmine finala.
Svi rezultati dostupni su na stranici Požeškog športskog saveza.














Foto: Marko Karačić