Sport

NK Slavonija u završnici pobijedila NK Bedem

28-02-2022 • 07:18
Rva
Od prve minute Bedem se postavio čvrsto, zatvorili su prilaze svom golu, odgovorno čuvali prostor i onemogućili domaćina da im opasnije zaprijeti u otvaranju prvog poluvremena.

Dugo je trajalo iščekivanje nastavka 3. HNL a onda je malobrojnoj i promrzloj požeškoj publici servirana uzbudljiva i na kraju sretna partija kada su domaći fanovi u pitanju. Od prve minute Bedem se postavio čvrsto, zatvorili su prilaze svom golu, odgovorno čuvali prostor i onemogućili domaćina da im opasnije zaprijeti u otvaranju prvog poluvremena.

NK SLAVONIJA – NK BEDEM 3:2

U 16. minuti dogodila se teška ozljeda Martina Šubare nakon koje je utakmica postala još čvršća, no u prvom dijelu ne pretjerano zanimljiva. Slavonija je bezuspješno pokušavala dugim loptama nešto kreirati u napadu, no to su Borko, Lovrić i društvo bez problema otklanjali. Ipak Plavi u 29. minuti dolaze do prednosti, nakon jednog propusta gostujuće obrane ubačaj s lijeve strane pronalazi Karla Antunovića koji fino pogađa za 1:0.

Činilo se da je sve na strani Slavonije, vodstvo, igrač više i konstantan pritisak. Uskoro domaćin postiže i drugi pogodak, strijelac je isti, no ništa od povećanja prednosti jer je golu prethodio prekršaj na Borku. U 39. minuti prvi napadački ozbiljan pokušaj Bedema, udarac s 20-ak metara bio je neugodan, mladi Blažević brani, ali na odbijenu loptu prvi stiže mladi Marin Gazić i sa 5-6 metara sprema u domaću mrežu za 1:1.

U nastavku ista priča, Slavonija uporno pokušava dugim loptama što je kao naručeno za goste koji su se zadovoljili bodom, nisu previše razmišljali o kontrama sve do 71. minute kada su odradili sve kao po udžbeniku, doveli Davida Janovića u mat poziciju na 7-8 metara, a ovaj majstorski pogađa za veliki preokret Ivankovčana s igračem manje. I tek rezultatski minus natjerao je Slavoniju da krene koristiti igrača više, Marčetić je postao najaktivniji igrač na desnom boku, lopta je krenula brže i obrani Bedema je postajalo teže pratiti ritam domaćih.

Onda se dogodi da iskoči klasa Ivana Antunovića, dobio je loptu od Solića na gol-aut liniji, krenuo prema Čučkoviću koji je do tada sjajno odradio svoj posao, no u toj situaciji za djelić sekunde je prerano krenuo zatvarati proigravanje što igrač Antunović kažnjava i utakmica je ponovno u egalu. Samo 3 minute kasnije ponovno duga lopta, ovaj put na Antunovića koji spušta Ivanu Pehardi koji ostavlja za Plešića čiji snažan udarac pogađa ruku gostujućeg braniča u kaznenom prostoru pa Dino Bognar dobiva i koristi priliku vratiti prednost na stranu Slavonije. To je naravno bio znak Bedemu da mora krenuti po pogodak, uspjeli su stvoriti nekoliko gužvi i prekida, no ne i konkretnu priliku pa su sva tri boda ostala u Požegi.

trijelci: 1:0 K. Antunović (29′), 1:1 Gazić (39′), 1:2 Janović (71′), 2:2 I. Antunović (81′), 3:2 Bognar (11m, 83′)