Požeške ARTINE osvojile Milano: Grand Prix i apsolutna dominacija na međunarodnoj sceni!
Protekli vikend ostat će zlatnim slovima upisan u povijest požeškog Scenskog studija ARTina. Na prestižnom međunarodnom natjecanju FEST INFO DANCE INTERNATIONAL održanom u prijestolnici mode, Milanu, mlade su Požežanke ostvarile uspjeh dosadašnje karijere, dokazavši da njihova kreativnost, trud i talent ne poznaju granice.
Trijumf nad trijumfima: Grand Prix u rukama mladih ARTina!
U konkurenciji brojnih plesnih studija iz cijele Europe, ARTine su napravile ono što polazi za rukom samo najboljima. Nakon pobjede u svojoj Children kategoriji s koreografijom “The Bench”, odlukom stručnog žirija plasirale su se u prestižni GALA SHOW – među 10 najboljih koreografija cijelog natjecanja. U finalnom odmjeravanju snaga s vrhunskim seniorskim timovima, požeške “klinke”, najmlađe od svih Gala finalista, pomele su konkurenciju, osvojile GRAND PRIX natjecanja i novčanu nagradu od 1.000 eura.
Kiša medalja i posebnih priznanja
Osim glavne nagrade, ARTina se kući vraća s impresivnom kolekcijom odličja u svim kategorijama:
ZLATNI SJAJ (1. mjesta): Grupa Mini open (Balcanica tribe), Mia Kraljak (Family portrait – uz posebnu nagradu sudaca), Mia Hrunka (Paralyzed), Antea Akalović (Dear best friend), Karla Vukoja (Kiss of death), te duo Michelle Malbašić i Lisa Šimić (The revenge!).
SREBRNA ODLIČJA (2. mjesta): Leona Pleša (The Ocean), Michelle Malbašić (Starry night) i Inga Pirović (Carmen).
BRONČANA ODLIČJA (3. mjesta): Treća mjesta osvojili su Junior modern grupa (Stages of grief), Lisa Šimić (Goddess of nothingness – uz posebnu nagradu sudaca) i Tia Kuzman (Passion for fashion).
OSTALA PRIZNANJA: Izvrsne rezultate upotpunile su Mia Dumančić (Light as a feather – 4. mjesto), Brigita Marijanović (Hurt – 5. mjesto) i Nika Pus (Paint it black – 5. mjesto)
Tim koji pobjeđuje: Roditelji, logistika i nezaboravno putovanje
Iza svakog uspješnog koraka na sceni stoji nevjerojatna podrška. Voditeljica studija, Kristina Novak nije krila emocije:
“Izuzetno sam ponosna na svu svoju djecu, na njihovu ljubav prema plesu i ogromnu volju čak i kad je snaga na izmaku. Ali ovaj uspjeh je zajednički. Naše majke, koje od milja zovemo ‘HIPER ARTINE’, bile su nam najvjernija podrška, glasna navijačka snaga i logistika koja je brinula da nam ničega ne nedostaje. Posebno hvala našim ‘Artinatorima’ – tatama Joki Malbašiću i Daliboru Hrunki. Njihove majstorske ruke i tehnička podrška oko rekvizita omogućile su nam da se fokusiramo isključivo na ples,” poručuju iz ARTine.
Posebno ističu i doprinos Borisa Benčića, koji je bio puno više od vodiča:
“Naš jedan, jedini, neponovljivi Boris bio je naš animator, glazbenik i glas razuma koji je smirivao živce u najnapetijim trenucima. Proveo nas je kroz čaroliju Italije na najbolji mogući način. Djeca su mu dala nadimak BFF (best friend forever) jer on to uistinu i je! Od srca mu se zahvaljujemo na svemu!”
Od Duoma do San Sira
Osim natjecateljskog dijela, mlade su Požežanke upijale ljepote Italije. Posjetile su veličanstvenu katedralu Duomo u srcu Milana, najstariji trgovački centar s prekrasnom kupolom Galleria Vittorio Emanuele II, veličanstveni dvorac Castello Sforzesco, osjetile adrenalin na stadionu San Siro i legendarnoj stazi formule u Monzi, a putovanje su okrunile posjetom bajkovitom jezeru Como.
Ovaj povijesni uspjeh u Milanu samo je potvrda da se u Požegi, pod okriljem ARTine, rađaju i odgajaju vrhunski umjetnici.
Ovo nije samo plesni uspjeh. Ovo je priča o zajedništvu, prijateljstvu, ljubavi prema umjetnosti i ljudima koji dišu kao jedno.
“Čast je i privilegija imati ovakvu ekipu pokraj sebe”, poručili su iz ARTine nakon povratka kući.
Požega može biti ponosna – ARTine su još jednom dokazale da talent, rad i veliko srce ne poznaju granice.









Izvor: ARTINA