Nakon svježeg početka travnja slijedi zatopljenje, evo kakvo nas vrijeme čeka
Prema aktualnoj prognozi Državnog hidrometeorološkog zavoda, Požeštinu u narednim danima očekuje postupna stabilizacija vremena i osjetan porast temperatura. Nakon svježeg i promjenjivog početka travnja, vrijeme će već od vikenda postajati sve ugodnije, a početkom idućeg tjedna stiže i pravo proljetno zatopljenje.
Petak, 3. travnja, donosi pretežno oblačno i svježe vrijeme, uz temperature od oko 9 do 16 stupnjeva, a tijekom dana moguća su i kraća razvedravanja. U noći i jutarnjim satima bit će osjetno hladnije, oko 9 stupnjeva.
Subota, 4. travnja, počinje hladnim jutrom, uz temperaturu koja će se spuštati i do 3 stupnja, no tijekom dana očekuje se više sunca i ugodnije vrijeme. Najviša dnevna temperatura mogla bi doseći oko 17 stupnjeva.
Uskrs – nedjelja, 5. travnja, donosi još stabilnije prilike. Očekuje se pretežno sunčano do djelomice oblačno vrijeme, uz jutarnjih 6 do 8 stupnjeva i dnevni maksimum do oko 18 stupnjeva.
Početak novog tjedna obilježit će nastavak zatopljenja. Na Uskrsni ponedjeljak, 6. travnja, očekuje se sunčano i vrlo ugodno proljetno vrijeme, uz temperaturu do oko 20 stupnjeva.
Najtopliji dan u ovom razdoblju mogao bi biti utorak, 7. travnja, kada se prognozira pretežno sunčano vrijeme i temperatura do čak 21 stupanj Celzijev, što će biti pravi uvod u topliji proljetni nastavak travnja.
Nakon hladnijeg i promjenjivog početka travnja, pred Požeštinom je sve više sunca i sve toplije vrijeme, uz temperature koje će početkom idućeg tjedna prelaziti 20 stupnjeva. Aktualna 7-dnevna prognoza za Požegu također pokazuje prijelaz s kišovitijeg i svježijeg početka tjedna na sunčaniji i topliji period od vikenda nadalje.