Scena

[MEDIA DAY] Restoran Slavonska kuća Vinkomir – Prvi rođendan i novi ljetni meni!

28-05-2025 • 12:01
RVA.hr
Restoran Slavonska kuća Vinkomir proslavlja svoj prvi rođendan, ali i predstavlja svoj ljetni meni! Što sve možemo probati na novom jelovniku chefa Hrvoja Lončarevića doznali smo jučer u Kutjevu.

Restoran Slavonska kuća Vinkomir proslavlja svoj prvi rođendan, ali i predstavlja svoj ljetni meni! Što sve možemo probati na novom jelovniku chefa Hrvoja Lončarevića doznali smo jučer u Kutjevu.

Dobrodošlicu svima poželio je Karlo Sajfert, voditelj marketinga Kutjeva d.d., a uz ispijanje De Gotho Chardonnay pjenušca s predivnim pogledom na vinograde, započelo je predstavljanje novog jelovnika.

Ovog ljeta restoran predstavlja novi sezonski meni pripremljen od svježih i lokalnih namirnica koji oživljava tradicionalne recepte – poslužene u modernom ruhu, istaknuo je chef Lončarević.

Imali smo prilike kušati:  Kutjevački carpaccio – Goveđi carpaccio, začinjeni svježi sir, kisele rolice od tikvica, sladoled od medvjeđeg luka i timut papra, ružica od cikle, Krem juhu od šparoga – Krem juha od šparoga, pržena pralina od slanine i celera, pjena od medvjeđeg luka, Janjeći French Rack Janjeći French rack zapečen s pistacijskom krustom, krema od korabe, sotirana brokula s listićima badema, krumpir s timijanom, janjeći jus i za desert Ljetna sfera Vinkomir Bijela čokoladna sfera punjena sladoledom od malčenice i brusnice, pistacijin crumble, karamel od jagoda, mini jabuke i espuma od čokolade i kardamoma.

Spoj domaće kuhinje i inovativnog pristupa manifestira se u svakom tanjuru – a svako jelo pažljivo je upareno s vinima iz kutjevačkih podruma, od laganih bijelih etiketa do moćnih crnjaka. Imali smo prilike kušati Vrhunsku Graševinu, Crnu Koriju i Ledeno vino Graševina berbe 2018., etikete su prezentirali enolozi Iva Jardas i Jakov Inđić.

Prije samog kušanja novog jelovnika i uparivanja kutjevačke vinske kapljice, predstavljena je nova suradnja s destilerijom Castrum, točnije s Mihovilom i Ivom Pranjić i njihovim Planinkovcem. Naime, na tragu uspješne suradnje i odličnih rezultata prodaje Planinkovca u restoranu Slavonska kuća Vinkomir, Kutjevo d.d. postalo je partner u njegovoj distribuciji. Kako bi se nova suradnja prigodno obilježila, osmislili su koktel koji spaja Planinkovac i Traubi vino te je okus dodatno postignut sa džemom od šljive. Novi koktel bit će u ljetnoj ponudi restorana Slavonska kuća Vinkomir.

Uživanje u večeri pod zvjezdanim nebom uz čašu Graševine Vinkomir – savršena kulisa za vikend bijeg iz svakodnevice. 

Povodom rođendanskog tjedna, od 27. svibnja do 2. lipnja, sve posjetitelje očekuju razne pogodnosti koje uključuju stručno vođene degustacije kroz podrum uz harmoniju okusa i mirisa. Zaronite u povijest i tradiciju kutjevačkih vina i doživite istinsku vinsku avanturu.

Ne propustite – Festival graševine i Dani otvorenih podruma!

U sklopu Festivala graševine bit će održana još jedna po redu Gala večera u restoranu Slavonska kuća Vinkomir, u petak 6. lipnja. U četiri pažljivo osmišljena slijeda, kuhinja Slavonske kuće Vinkomir vodi vas na putovanje kroz slavonske okuse. Uz svako jelo poslužuje se pomno odabrano vino iz podruma Kutjevo.

Dan državnosti uz glazbu uživo – uživajte u svečanom ozračju Dana državnosti uz večeru na terasi i glazbeni program koji će pratiti zalazak sunca nad Vinkomirom.

Za rezervacije stola ili smještaja možete nazvati broj +385 99 475 0360 ili na kontaktirati putem maila

Fotogalerija